RUTINSKI PROTIV FENJERAŠA: Bodovi putuju u Ravno Selo!

20.11.2022

18:02

Jesenji deo sezone je okončan, a već sada je poptuno jasno da će svaki duel na proleće biti odlučujući.

Pre tačno mesec dana ekipa Proletera iz Ravnog Sela poražena je u Đurđinu od istoimene ekipe rezultatom 0:1 čime je klub iz sela u Severnobačkom ikrugu strekao zavidnu prednost na čelnoj poziciji PFL Subotice.

Ovog vikenfa odigrani su poslednji mečevi kada je prvi deo sezone PFL Subotice u pitanju, a ekipa Proletera iz Ravnog Sela gostovala je u Tornjošu i očekivano odnela bodove u duelu sa "fenjerašem" ovog takmičenja.

Tokom prvih 45 minuta igre gosti su stvarali šanse, ali lopta jednostavno "nije htela" u mrežu domaćina.

U nastavku susreta Proleter dolazi do prednosti nakon najstrože kazne. Precizan sa jedanaest metara bio je Damir Maćiženski, a pre toga su domaći fudbaleri u svom šesnaestercu nepropisno zaustavili napadača Proletera Dragana Komazeca.

Upravo je Dragan Komazec bio i strelac drugog pogotka za goste. On se upisao u listu strelaca nakon sjjne akcije u kojoj su učestvovali Strahinja Grujić, Milivoj Gadžić i Radoslav Nešković.

Zapisnik sa meča Tornjoš - Proleter Ravno Selo

Ovom pobedom ekipa Proletera je stigla do 11. trijumfa u aktulenoj sezoni i sa 34 boda oni dele pozicije dva i tri na tabeli sa ekipom Udarnika iz Višnjevca. Titulu jesenjeg šampiona u PFL Subotice osvojila je ekipa Đurđina koja na svom kontu ima pet bodova više u odnosu na pomenute rivale.