DUBL SVE REŠAVA! Surova OSVETA Sinera! Novak nemoćan pred GOROPADNIM Italijanom!

25.11.2023

11:30

Miomir Kecmanović dobio je prvi meč protiv Lorenca Musetija s 2:1, a Novak Đoković je poražen od Janika Sinera sa 1:2. Dubl će odrediti finalistu Završnog turnira Dejvis kupa.

NOVAK ĐOKOVIĆ - JANIK SINER 1:2 (2:6, 6:2, 5:7)

TOK MEČA

TREĆI SET

Novak dobro kontrolišeigru. Imao je Novak šansu da bez velikih problema reši treći set i praktično je Srbija bila jednom nogom u finalu, ali srpski as nije uspeo da realizuje.

Otvorio je Novak sigurno poslednji period i osvojio prvi gem.

Počinje treći odlučujući set!

DRUGI SET

6:2 - Ma bravo Novačeeeeee!!!! "Razbio" je Đoković u drugom setu Sinera i fenomenalnom igrom obezbedio treći set, koji bi u slučaju da osvoji odveo Srbiju u finale Dejvis kupa!

Tako je Noleeeee! U četvrtom gemu drugog seta, Đoković stiže do brejka i "lomi Italijana! Naljutio se Đoković, što je Siner platio gubitkom servisa!

Počeo je drugi set servisom Đokovića.

PRVI SET

Kraj prvog seta, Novak je "počišćen" s terena rezultatom 2:6.

Novi brejk za Italijana, koji ima ubedljivih 4:1.

Ne valja, Janik Siner je napravio brejk i poveo 2:1.

Meč počinje servisom Novaka Đokovića!

14.58 - Kao i prvi put, Novak Đoković je takođe izašao na teren sa stihovima pesme "Veseli se, srpski rode".

Teniska reprezentacija Srbije osvojila je prvi bod protiv Italije s 1:0, pošto je Miomir Kecmanović savladao Lorenca Musetija u uvodnom meču singla rezultatom 2:1 (6:7 (7:9), 6:2, 6:1).

Bio je to prvi trijumf za Mišu u duelima sa 27. teniserom sveta, koji ga je dobio u prethodna dva međusobna okršaja, pa je ovo bila slatka osveta Kecmanovića u pravom trenutku.

Ostvarena posle preoketa, jer nakon prvog seta nije ništa slutilo na ovakav epilog. Italijan je istina bio u nokdaunu, Srbin već u prvom poenu napravio brejk i čuvao ga do 10. gema, kada je izjednačio na 5:5, a potom odveo duel u taj-brejk. Tamo je srpski teniser napravio više grešaka, iako je nekoliko puta pre dodatnog perioda imao priliku da reši set u svoju korist.

Što nije tada učinio, Kecmanović je nadoknadio u drugom delu igre počistivši Musetija s terena. Prepustio je Italijanu samo dva gema, napravivši brejkove u šestom u osmom gemu za na kraju ubedljivih 6:2.

MIOMIR KECMANOVIĆ - LORENCO MUSETI 2:1 (6:7 (7:9), 6:2, 6:1)

TOK MEČA:

TREĆI SET

6:1 - GOTOVO JE! Miomir Kecmanović je deklasirao Lorenca Musetija i doneo prvi bod Srbiji protiv Italije!

Pregazio je Musetija u odlučujućem setu Kecmanović, nanevši mu na kraju ubedljiv poraz, a Srbiji doneo veliki bod pred duel Novaka Đokovića i Janika Sinera, koji će početi posle ovog meča!

Tri brejk lopte imao je Srbin na početku trećeg seta i prvu već iskoristio!!! Bravooooo Mišoooo!!!

DRUGI SET

Gledaćemo treći, odlučujući set!

6:2 - TAKOOOOOO JE, MIOMIRE!!!! Srbija je izjednačila protiv Italije, pošto se Kecmanović u drugom setu mnogo bolje pokazao!

Za razliku od prvog seta, Miša nije ponovo greške, strpljivo je čekao šansu i dočekao je u šestom gemu, kada je iznenadio Musetija i poveo sa 4:2, a potom na svoj servis poentirao za nedostižnih 5:2.

Ovog puta je srpski as bio mnogo prisebniji i novim, drugim brejkom u ovom setu, stigao do izjednačenja - 1:1! Idemo ispočetka!

Počeo je drugi set!

PRVI SET

6:7 (7:9) - Srbija gubi u setovima 0:1! Taj-brejk je odlučivao prvi set, koji je trajao 73 minuta i on je imao dramatičan epilog.

Museti je imao set loptu na 6:5, ali je Kecmanović odgovorio i izjednačio na 6:6. Usledila je nova set lopta za 27. igrača sveta na servis Kecmanovića, ali se Kecmanović i tu odbranio (7:7).

Ranim brejkom već u prvom gemu, kada je iznenadio Italijana i poveo s 1:0, Miomir Kecmanović je sjajno otvorio duel protiv Lorenca!

Imao je prilike Kecmanović još ranije da završi ovaj deo igre, ali se Italijan nekoliko puta izvukao i spasavao brejk lopte.

Kazna za neiskorišćene prilike stigla je Srbina u desetom gemu, kada je Italijan vratio brejk i izjednačio na 5:5, posle čega je nastala drama, pa je taj-brejk rešavao pobednika.

MEČ JE POČEO!

12.14 - Kecmanovićeva šansa je u tome što je Museti u očajnoj formi. Italijan je vezao pet poraza. U prvom kolu Pekinga izgubio je od Alkarasa, u Šangaju od Tajvanca Ksua, zatim su usledili porazi od Grigora Dimitrova u Beču i Parizu, da bi u Sofiji poklekao pred Džekom Drejperom.

12.09 - Sudija ovog meča je Emanuel Žozef iz Francuske. Kecmanović je odlučio da prvi servis prepusti Sonegu.

12.06 - U toku je intoniranje himni, posle italijanske ide "Bože pravde".

12.04 - Novak i srpski reprezentativci su ponovo izašli sa numerom "Veseli se srpski rode", da se naježiš, sada ćemo da vidimo da li će čelnici Dejvis kupa i ovo obrisati sa svog Tviter naloga, kao što su već jednom sramno učinili!

11.56 - Uskoro počinje duel Miomira Kecmanovića i Lorenca Musetija! Nole i Miša su izašli na zagrevanje, pogledajte kako je to izgledalo:

11.43 - Zanimljivo da Kecmanović nikad nije dobio Musetija! Lorenco vodi 2-0 u pobedama, ove godine igrali su na Mastersu u Monte Karlu (7:6 (7:1), 6:0), dok je u 2022. godini Italijan slavio "kod kuće" u polufinalu ATP 250 turnira u Napoliju, savladavši Srbina 6:3, 6:4.

11.39 - Potvrđeno je da drugi duel singla čine Novak i Janik Siner, koji se sastaju oko 14:00. U dublu su za sada nominovani Simone Boleli i Lorenco Sonego, odnosno, Đoković i Dušan Lajović. Ipak, moguće je izvršiti izmene neposredno pre početka duela. Ko prvi osvoji dva boda prolazi u finale.

Prvi meč: Miomir Kecmanović - Lorenco Museti

Drugi meč: Novak Đoković - Janik Siner

Treći meč: Đoković, Lajović - Sonego, Boleli

11.36 - Italijani su odlučili da naprave promenu u poslednjem trenutku za prvi singl, pa će na teren protiv Miomira Kecmanovića izaći Lorenco Museti, trenutno 27. igrač sveta.

Bilo je prvobitno planirano da Mateo Arnaldi, 44. na ATP listi, ili Lorenco Sonego (47. na svetu) igra protiv Miše, međutim, selektor Italije je odlučio da to bude Museti!

UVOD

Fenomenalnom igrom i sigurnom pobedom nad Velikom Britanijom u polufinalu, Dejvis kup reprezentacija Srbije predvođena najboljim teniserom sveta Novakom Đokovićem plasirala se u polufinale ovog takmičenja, gde je danas čeka Italija.

Okršaj sa "azurima" biće prilika da ljubitelji "belog sporta" ponovo vide okršaj Noleta i Janika Sinera, u reprizi nedavno Završnog Mastersa. Lideri dve selekcije sastaće se u prvim tablama, a njihov duel neće početi pre 14 časova.

Ukoliko prođu u finale, izabranici Viktora Troickog igraće protiv Australije, koja je eliminisala Finsku rezultatom 2:0.