PREOKRET U FIRENCI: Lacio VODIO, pa se RASPAO!

26.02.2024

23:35

Kompletirano je kolo u Seriji A.

Fudbaleri Fiorentine savladali su Lacio rezultatom 2:1(0:1) u poslednjem meču 26. kola Serije A.

Gosti su poveli na samom isteku prvog poluvremena. Strelac u 45. minutu bio je Luis Alberto na asistenciju Genduzija. Vodio je Lacio na poluvremenu, a drugi deo igre doneo nam je potpuno drugačiju sliku.

Kajode je u 61. minutu , na asistenciju novopridošlog Belotija zatresao mrežu Rimljana za izjednačenje 1:1.

Sedam minuta kasnije Fiorentina dobija penal. Odgovornost je preuzeo Gonzales, ali je pogodio stativu, ali praktično u narednoj akciji sjajno se snalazi Đakomo Bonaventura i fenomenalno reaguje na odbitak.  Postiže gol za potpuni preokret  i ogromno slavlje svog tima  2:1.

Fiorentina je ovim bodovima preskočila Lacio na tabeli, a sada se nalaze na poziciji 7  sa 41 osvojenim bodom.

Lacio je mesto ispod sa bodom manje, a do kraja šampionata bitka za plasman u Ligu šampiona će biti ludnica.

Trenutno se na tim pozicijama nalaze Inter, Juventus, Milan i Bolonja, dok svoju šansu čekaju Atalanta, Roma, kao i pomenuti Fiorentina i Lacio.