PUKLA PETARDA U KATALONIJI: Barsa žestoko PONIŽENA! Real opet slavio posle preokreta (VIDEO)

27.01.2024

21:01

Veliki trijumf Viljareala u meču punom preokreta.

Fudbaleri Barselone

Fudbaleri Barselone doživeli su težak poraz u 22. kolu španske Primere, pošto su na svom terenu izgubili od Viljareala rezultatom 5:3.

Meč na Monžuiku obeležili su veliki preokreti koje su priredili igrači "blaugrane" i "žute podmornice".

Đerar Moreno je u 41. minutu doveo Viljareal u vođstvo, jedinim pogotkom koji je viđen u prvom poluvremenu, a prednost gostiju je duplirao Ilijas Akomah u devetom minutu nastavka.

Barsa je potom na brzinu uspela da dođe do preokreta i povede sa 3:2. Ilkaj Gundogan je na isteku jednog sata igre prepolovio zaostatak svog tima, Pedri je u 68. minutu poravnao rezultat, a domaći tim je u vođstvo stigao zahvaljujući autogolu Erika Bajia u 71. minutu.

Gonsalo Gedeš je u 84. minutu doneo izjednačenje Viljarealu (3:3), a potom je u dubokoj nadoknadi viđena prava drama. "Žuta podmornica" je do prednosti od 4:3 stigla u devetom minutu nadoknade preko Aleksandera Sorlota, a tačku na meč je tri minuta kasnije stavio iskusni Hose Luis Morales.

Nešto ranije je Real Madrid ostvario još jednu pobedu posle preokreta ove sezone.

"Kraljevski" klub je od 53. minuta gubio na gostovanju Las Palmasu, koji je poveo preko Havijera Munjoza, a izjednačenje Madriđanima doneo je Vinisijus Žunior u 65. minutu.

Na kraju, Real je do trijumfa stigao zahvaljujući golu Orelijena Čuamenija u 84. minutu utakmice.