ZVEZDA PALA SA KROVA: Voždovac naneo Baharu prvi poraz na klupi crveno-belih!

"Zmajevi" raširili krila i preleteli šampiona Srbije.

Voždovac - Crvena zvezda

Fudbaleri Voždovca savladali su na svom terenu Crvenu zvezdu u derbi meču petog kola Superlige Srbije.

Meč na Krovu završen je pobedom "zmajeva" od 3:2 (2:0).

Da bi u Zaplanjskoj moglo da dođe do iznenađenja, naslutilo se već u petom minutu meča, kada je Borisav Burmaz iskoristio kiks Miloša Degeneka i matirao Omrija Glazera.

Prednost Voždovca je duplirao Mihajlo Nešković dva minuta pre odlaska na odmor, čime je postavio i konačan rezultat prvog dela.

Crveno-bele je u 61. minutu dotukao Danilo Teodorović, koji se u strelce upisao posle greške Aleksandra Dragovića.

Nadu prvaku Srbije vratio je Milan Rodić, koji je u 75. minutu posle kornera Gelora Kange savladao Andriju Katića.

Poraz Zvezde je na kraju ublažio Gelor Kanga, koji je u prvom minutu sudijske nadoknade iz penala zatresao mrežu. Prethodno je sudija Stanko Ostraćanin na belu tačku pokazao pošto je Vukašin Đurđević dobio crveni karton, jer je u golmanskom stilu sa gol-crte zaustavio šut Pitera Olajinke.

Ovim porazom je Crvena zvezda prepustila TSC-u lidersko mesto na tabeli, dok je Voždovac dospeo na treću poziciju.

Voždovac - Crvena zvezda 3:2 (2:0)

/Burmaz 5, Nešković 43, Teodorović 61 - Rodić 75, Kanga 90+1/

STADION: Krov TC Stadion

SUDIJA: Stanko Ostraćanin

CRVENI KARTON: Đurđević (Voždovac)

VOŽDOVAC: Katić - Đurđević, Damjanović, Zečević (od 82. Lukić), Đuričić - Matić - Novevski (od 62. Vujanović), Jočić, Mitrović (od 62. Vaštšuk), Nešković (od 82. Stoisavljević) - Burmaz (od 56. Teodorović).

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Degenek (od 46. Rodić), Mijailović, Dragović - Bukari, Kangva (od 46. Kanga), Stamenić (od 84. Šljivić), Mitrović (od 62. Mijatović) - Lučić - Kraso (od 74. Kabić), Olajinka.

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Voždovac je pobedio Crvenu zvezdu rezultatom 3:2!

90+7. minut - Šut Mijailovića sa distance, bez problema za Katića.

90+4. minut - Kabić je šutirao iz daljine, ali neprecizno.

90+1. minut - GOOOOOOOOL! Kanga je precizan sa bele tačke! Zvezda smanjuje na 3:2.

Igraće se još osam minuta.

89. minut - Penal za Zvezdu i crveni karton! Đurđević je rukom na gol-liniji odbranio šut Olajinke.

86. minut - Žuti karton za Rodića.

85. minut - Crveno-beli nemaju ideju, već samo bunarenjem pokušavaju da dođu do gola.

80. minut - Opalio je Rodić po lopti sa nekih 20 metara, ali je ona otišla malo iznad prečke.

75. minut - GOOOOOOOOOOOL! Zvezda smanjuje na 3:1, strelac je Rodić. Kanga je izveo korner, a iskusni defanzivac je bio najbolji u skoku u prosledio je loptu u mrežu "zmajeva".

70. minut - Šut Dragovića sa ivice šesnaesterca odlazio pored gola.

67. minut - Zvezda ima inicijativu, ali bez pravih šansi za gol.

61. minut - GOOOOOOOOOOOL! Voždovac vodi 3:0! Dragović je pogrešio, a Teodorović je to iskoristio i poslao je loptu u mrežu.

55. minut - Nekontrolisan šut Kange.

53. minut - Kraso je šutirao iz kaznenog prostora, ali pravo u Katića.

50. minut - Glazer zaustavlja pokušaj Burmaza sa distance.

46. minut - Šutirao je Mitrović, ali slabo.

Počelo je drugo poluvreme. U domaćoj ekipi nije bilo promena, a kod gostiju Rodić i Kanga menjaju Degeneka i Kangvu.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Voždovac vodi 2:0.

45+3. minut - Stefan Mitrović naleće na odbijenu loptu, ali je šalje visoko preko gola.

43. minut - GOOOOOOOOOOL! Voždovac vodi 2:0! Nešković je šutirao sa leve strane i pogodio je dalji ugao Glazerovog gola.

42. minut - Obrukao se Lučić! Olajinka je spojio mladog ofanzivca Crvene zvezde sa golom, ali je ovaj sa nekoliko metara promašio.

42. minut - Stefan Mitrović je pokušao iz daljine, ali pravo u Katića.

38. minut - Prečka! Kangva je centrirao, Olajinka je glavom šutirao, ali je zatresao samo okvir gola.

33. minut - Novevski je šutirao po zemlji, ali nije bilo opasnosti po Glazera.

29. minut - Kraso je šutirao iz slobodnog udarca, ali je pogodio samo živi zid i Zvezda je dobila korner.

24. minut - Sudija Ostraćanin daje igračima minut vremena da se osveže, zbog velike vrućine u Beogradu.

21. minut - Dragović je šutirao iz daljine, ali lopta nije išla u okvir gola domaće ekipe.

20. minut - Šutirao je Bukari iskosa, ali neprecizno.

16. minut - Glazer nogom brani udarac Jočića.

15. minut - Opalio je Stamenić po lopti, ali ona prolazi tik pored stative-

13. minut - Matić dobija žuti karton zbog povlačenja Bukarija.

10. minut - Zvezda pritiska domaću ekipu, koja svoju novu šansu čeka iz kontre.

5. minut - GOOOOOOOOL! Voždovac vodi 1:0! Degenek je jeftino prodao loptu, a Burmaz je to iskoristio i probušio je mrežu Glazera.