SITI PREUZEO PRVO MESTO: Mitrović sa tribina gledao poraz Fulama od "građana" (VIDEO)

30.04.2023

17:36

Aktuelni šampion konačno na liderskoj poziciji.

Fudbaleri Mančester sitija novi su lideri tabele Premijer lige, samo šest mečeva pred završetak šampionata. Tim Pepa Gvardiole u nedelju je kao gost na Krejven Kotidžu savladao Fulam sa 2:1 (2:1) u utakmici 34. kola i tako preskočio Arsenal na čelu tabele.

Podsetimo, "tobdžije" svoju utakmicu igra u utorak od 21 čas, a protivnik ekipi Mikela Artete biće Čelsi.

Odlično je krenulo Sitiju na gostovanju najstarijem londonskom klubu. Već u trećem minutu poveo je Gvardiolin tim pogotkom Erlinga Holanda iz penala. Bio je to 34. premijerligaški pogodak u sezoni za Norvežanina.

Fulam je bio bez suspendovanog Aleksandra Mitrovića, ali je njegova zamena Karlos Vinisijus u 15. minutu doneo izjednačenje domaćinu. Konačan rezultat je postavio Hulijan Alvares u 36. minutu.

Fulam u narednom kolu gostuje Liverpulu trećeg maja, dok će Siti istog dana ugostiti Vest Hem.