NEJMAROV ŠOU: Rapsodija Brazilaca protiv Urugvaja- Lautaro Martinez presudio Peruu! (VIDEO)

15.10.2021

07:25

Argentina, Čile i Brazil su ostvarili pobede u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022.

Rafinja i Nejmar slave gol protiv Urugvaja

Brazilci su slavili protiv Urugvaja, i to ubedljivo sa 4:1 (2:0).

Nejmar je pogodio već u desetom minutu na asistenciju Freda, da bi osam minuta kasnije Rafinja povisio na 2:0.

Isti igrač je u 58. minutu rešio pitanje pobednika kada je postigao svoj drugi gol, ovog puta na asistenciju Nejmara.

Napadač Pari Sen Žermena je još jednom asistirao, ovog puta Gabrijelu Barbosi u 83. minutu, a prethodno je na 3:1 smanjio Luis Suares u 77. minutu.

U Buenos Ajresu, Argentina predvođena Leom Mesijem se namučila da dođe do bodova protiv Perua, 1:0 (1:0).

U 43. minutu je viđen jedini gol. Napadač Intera Lautaro Martinez je odlično skočio, zahvatio loptu glavom i poslao je pod prečku.

Imao je Peru u 65. minutu kolosalnu priliku da izjednači i dođe do boda, ali to se nije desilo, pošto Jotun nije uspeo da pogodi sa bele tačke.

Čile je  savladao Venecuelu sa 3:0 i tako ostali u igri za plasman u Katar.

Defanzivac Fiorentine Erik Pulgar je postigao dva gola, u 18. i 37. minutu i time odredio tok utakmice.

Konačnih 3:0 postavio je Ben Brereton u 73. minutu.