PLAVCI PREKINULI LOŠ NIZ: Ejbraham skratio mučenje, Čelsi bolji od Vest Hema

21.12.2020

21:57

Fudbaleri Čelsija savladali su Vest Hem sa 3:0 u okviru 14. kola Premijer lige.

Tijago Silva u duelu sa Aleom iz Vest Hema

Plavci su tako prekinuli niz od dva poraza i popeli se na peto mesto, dok su Čekićari ostali 10.

Čelsi je sjajno otvorio meč, napadao je sa svih strana i zasluženo poveo golom Tijag Silve. Nekoliko trenutaka pre gola Lampard je morao da ubaci Emersona umesto povređenog Čilvela, pa bi to u periodu koji sledi mogao da bude veliki problem za Čelsi.

Posle postignutog gola Čelsi se potpuno posvetio odbrani svog gola, dok je Vest Hem na sve načine pokušavao da stigne do izjednačenja. Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata.

Ništa se nije promenilo ni u nastavku Vest Hem je napadao, a Plavci su se branili. Ipak, kad već gosti nisu uspeli do gola, jeste Tami Ejbraham i to dva puta u razmaku od nekoliko minuta. Mladi Englez je tako postavio konačnih 3:0 i doneo Čelsiju važnu pobedu.