Na startu Lige šampiona ŽESTOKO: Briž UKROTIO Lacio i Milinkovića-Savića, Dortmund dobio rat sa Zenitom!

08.12.2020

20:12

Poslednje kolo grupne faze Lige šampiona počelo je sa praskom.

Lacio - Gent

Prvi na meč na programu obilovao je uzbuđenjem, pa je na kraju Sergej Milinković-Savić sa Lacijom remizirao protiv Briža rezultatom 2:2.

Nebesko plavi iz Italije sjajno su startovali, pa su već posle 12. minuta vodili posle pogotka Koree.

Nisu se dali Belgijanci, pa su svega tri minuta kasnije uzvratili preko Vermera.

Kada je postalo gusto, pojavio se vitez na belom konju u obliku Ćira Imobilea, pa je sjajni napadač po ko zna koji put doneo novu prednost svom timu u 27. minutu sa penala.

Briž je čak i ostao bez Sobola u 39. minutu, pošto je on dobio drugi žuti karton zbog grube igre, ali su pokazali zube i suprotstavili se Italjanima najbolje što su mogli.

Lacio je stao na pedalu, pa je sa četiri izmene probao da osigura pobedu, ali do toga ipak nije došlo, već su hrabri Belgijanci izjednačili preko Vanakena u 76. minutu i osvojili bod.

Na njihovu žalost, to nije bilo dovoljno za prolazak u sledeću fazu, pa će SMS i Lacio i posle zimske pauze igrati Ligu šampiona.

Drugi meč večeri nije imao bilo kakav rezultatski imperativ, pošto je Borusija iz Dortumnda već prošla, a Zenit već ispao kao poslednji u grupi.

Zenit - Dortmund

Uprkos tome, Rusi su hteli da napuste takmičenje sa barem nekim respektom, pa su "milionerima" iz Nemačke pružili solidan otpor na putu ka porazu od 2:1.

Toliko je željan bio Zenit da se dobro pokaže, da je već u 16. minutu Driusi postigao vodeći gol.

Potom su umrtvili igru, pa je delovalo kao da bi možda i mogli do pobede, sve dok u 68. minutu Pisček nije izjednačio posle asistencije Matsa Humelsa.

Nije dugo trebalo Dortmundu da povede, pa je deset minuta kasnije Vitsel pogodio i doneo sva tri boda svom timu.