Napoli u finalu Kupa Italije: Mertens ušao u istoriju i zakazao okršaj sa Juventusom!

13.06.2020

21:56

Napoli je drugi finalista Kupa Italije! Napoli je kod kuće odigrao 1:1 (1:1) protiv Intera, što im je bilo dovoljno za plasman u finale.

Dris Mertens

U prvoj utakmici slavili su minimalnim rezultatom na "Đuzepe Meaci".

Inter je do prednosti došao već u 3. minutu.

Kristijan Eriksen izveo je korner, lopta je nezgodno odskočila u petercu i završila u mreži.

Danac je postigao gol direktno iz kornera.

Lukaku i Kandreva imali su dve sjajne prilike da dupliraju prednost sredinom prvog dela igre.

U oba navrata se istakao David Ospina i sačuvao svoju mrežu.

I onda je usledila kazna.

Ospina je odbranio jedan slabiji udarac i posle ispucavanja pronašao usamljenog Insinjea.

Reprezentativac Italije je u šesnaestercu dodao Mertensu, koji pogađa u 41. minutu.

Mertens je tako postao najbolji strelac u istoriji Napolija sa 122 postignuta gola.

U drugom delu je Inter morao u napad.

Eriksen je bio jedini konkretan u ekipi Intera, imao je nekoliko pokušaja, posebno u poslednjih 15 minuta, ali je Ospina bio neverovatan i sve je branio.

Najveću priliku propustio je Viktor Mozes u 82. minutu, koji je sa nekoliko metara promašio nepromašivo.

Na kraju je Napoli izdržao i zakazao finale sa Juventusom.