(VIDEO) Tiramov klinac je magičan, Subotićev debakl protiv Menša!

31.05.2020

15:49

U 29. kolu nemačke Bundeslige, fudbaleri Borusije savladali su u Menhengladbahu ekipu Union Berlina rezultatom 4:1.

Markus Tiram (levo)

Nakon nešto bolje igre, domaćin je stigao do prednosti u 17. minutu kada je Florijan Nojhaus preciznim udarcem pogodio sam desni donji ugao Gikijevica i uz pomoć stative sproveo loptu u mrežu.

Nastavio je Menš sa opasnim napadima, pa je u 41. minutu na asistenciju Plee Markus Tiram duplirao prednost svoje ekipe.

U 50. minutu Sebastijan Anderson je smanjio zaostatak berlinske ekipe i tako pružio nadu da mogu da izbegnu poraz.

Ipak, još jednom je proradila francuska veza i ponovo je sin proslavljenog asa Lilijana Tirama bio koban po goste iz Herte, ovoga puta u 59. minutu meča.

Alesan Plea je na kraju stigao do zasluženog pogotka kada je u 81. minutu postavio konačnih 4:1.

Srpski internacionalac Neven Subotić počeo je meč od prvog minuta, ali ga je trener Uniona zamenio na poluvremenu.

Menhengladbah se tako popeo na treće mesto u Bundesligi sa 56 osvojenih bodova, dok je Union Berlin 14. sa 31.