Ludnica na stadionu 974 i pobeda Portugala!

24.11.2022

08:18

Peti dan Svetskog prvenstva u Kataru pratite putem lajv-bloga na portalu Republika.rs.

reprezentacija Portugala

Četvrti dan Svetskog prvenstva bio je zaista spektakularan! Pored remija Maroka i Hrvatske (0:0), fudbaleri Japana šokirali su čitav svet i srušili moćnu Nemačku sa 2:1. Junak je bio bivši as Partizana Takuma Asano koji je doneo pobedu Japancima.

Španija je sa 7:0 demolirala Kanadu i najavila plasman u drugu fazu turnira, a poslednji duel jučerašnjeg programa pripao je selekciji Belgije koja je golom Miše Bačuaija savladala Kanadu.

To nije obeshrabrilo selektora Kanade, Džona Herdmana, koji je žestokim rečima i psovkom najavio naredni duel protiv Hrvatske.

Takođe, veoma je zanimljivo bilo i u prethodnim danima (prvom, drugom i trećem), a petog takmičarskog dana očekuje nas ono pravo - na teren izlaze Piksijevi "Orlovi"!

Srbija će igrati protiv Brazila, u našoj grupi će na terenu biti i Švajcarska i Kamerun, a odigraće se još dve utakmice, Urugvaj - Južna Koreja i Portugal - Gana.

Sva dešavanja možete pratiti putem lajv-bloga na našem portalu.

Svetsko prvenstvo, peti dan:

Tok meča Portugal - Gana

Portugal se nekako izvukao i slavio i stigao do prva tri boda u KAtaru.

89. minut - GOOOOOL - Gana smanjuje na 3:2. Fudbaler Crvene zvezde Osman Bukari postiže prvenac na Mundijalu.

80. minut - GOOOOOL - Portugal rešava sve, 3:1. Nova asistencija Fernandeša, a ovog puta pogodak je delo rezerviste Rafaela Leaa.

78. minut - GOOOOOL - Portugal ponovo vodi, 2:1. Bruno Fernandeš je sjajno pronašao Žoaa Feliksa, koji preciznim udarcem savladava golmana Gane.

73. minut - GOOOOOL - Gana ekspresno stiže do 1:1. Sjajna akcija Crnih zvezda i pogodak Andrea Ajua na dodavanje Kudusa.

65. minut - GOOOOOL - Portugal vodi sa 1:0. Kristijano Ronaldo je iznudio penal, a zatim ga je iskoristio i pogodio za vođstvo Portugala.

60. minut - I dalje bez golova, Gana je bila bliža njemu, ali je sjajan udarac završio pored gola.

46. minut - Krenuo je nastavak utakmice.

Poluvreme, još jedan meč u kojem nismo videli niti jedan gol u prvih 45 minuta.

31. minut - Gol je postigao Kristijano Ronaldo, ali je on poništen zbog faula koji je napravio jedini igrač koji je na Mundijalu, a da nema klub.

15. minut - Ofanzivniji je Portugal u uvodnom delu meča, ali za sada to evropskoj selekciji ne donosi nikakve benefite.

1. minut - Počeo je susret, prvi napad ima Portugal.

16:35 - Poznate su postave za meč Portugala i Gane

Kraj meča - Urugvaj - Južna Koreja 0:0

Fudbaleri Urugvaja i Južne Koreje remizirali su rezultatom 0:0 na startu takmičenja u grupi H Svetskog prvenstva.

Najbolju priliku za selekciju iz Azije propustio je Hvang u 34. minutu meča, dok su za "Uruse" Godin i Valverde pogađali okvir gola.

15:50 - Valverde je pogodio okvir gola, "Urusi" drugi put na meču nisu imali sreće!

15:35 - Ulazimo u finiš susreta, sjajnu šansu je propustio Njunjez.

15:17 - Posle sat vremena igre rezultat je nepromenjen.

15:02 - Počelo je drugo poluvreme.

14:45 - Kraj prvog dela igre.

14:43 - Godin je pogodio stativu, dva minuta pre odlaska na veliki odmor - sreća uz azijsku selekciju.

14:40 - Kako izgleda atmosfera u Dohi možete pogledati na fotografijama.

14:34 - Najbolju šansu promašila je Južna Koreja u 34. minutu meča, pošto je Hvang sa nekih sedam metara prebacio gol Urugvaja.

14:30 - Pola časa igre, nekoliko pretnji "Urusa", bez golova.

14:15 - Ronaldinjo se u međuvremenu oglasio rečima da je "došlo Brazilovo vreme".

14:00 - Utakmica je počela.

13:00 - Poznati su sastavi za ovu utakmicu.

Urugvaj:

Južna Koreja:

12:57 - Loša vest za Srbiju iz Katara - Pobeda Švajcarske nad Kamerunom (1:0).

12:08 - Švajcarska je povela protiv Kameruna u 48. minutu, asistirao je Šaćiri, pogodio Embolo.

11:50 - Poluvreme na meču Švajcarska - Kamerun. Kamerunci imaju za čim da žale!

Jan Zomer na meču Švajcarska - Kamerun

11:00 - Švajcarci i Kamerunci počeli su svoj meč čiji tok možete pratiti OVDE.

Detalj sa meča Švajcarska - Kamerun

10:30 - Srbi prave haos u Dohi! Naša reprezentacija imaće ogromnu podršku, a više o svemu čitajte OVDE.

09:45 - Brazil oslabljen protiv Srbije? Više informacija pročitajte OVDE.

09:30 - Srbija ruši Brazil! Tako bar kaže prognoza zaštitnog znaka naše redakcije - mačke Cece!

09:00 - Rusi iz Novokuznjecka, mesta u Sibiru, došli su da bodre Srbiju u Kataru!

Rusi iz Sibira uz "Orlove" protiv Brazila

08:15 - Danas su na programu sledeće četiri utakmice i to po sledećem rasporedu:

Švajcarska - Kamerun (11.00)

Urugvaj - Južna Koreja (14.00)

Portugal - Gana (17.00)

Srbija - Brazil (20.00)

08:10 - Fudbalska reprezentacija Srbije kreće u svoju misiju na Mundijalu - OVDE možete pronaći informaciju gde možete gledati duel protiv Brazila!

Fudbalska reprezentacija Srbije

08:00 - Poznati su potencijalni sastavi Brazila i Srbije za predstojeći meč. Više informacija o sastavu Brazila možete pronaći OVDE, a o timu Srbije OVDE.