ZVEZDINO VEČE ZA ISTORIJU: Pavkov srušio Liverpul

06.11.2018

19:50 >> 20:57

Noć za pamćenje za navijače Crvene zvezde... Finalista prošlogodišnje Lige šampiona, ekipa Liverpula, poražena je u Beogradu pred krcatim stadionom "Rajko Mitić" - 2:0.

Prvo poluvreme kao iz sna za crveno-bele. Snažna, agresivna igra, bez repsekta prema renomiranom protivniku.

Kao minus se gledalo na to što Ričmond Boaći ne može da nastupi, ali znao je Vladan Milojević da može da se uzda u Milana Pavkova koji je za svega sedam minuta postigao dva gola, koja su bila dovoljna za tri boda u Ligi šampiona.

Najpre je posle kornera Marina bio najviši u skoku, zatresavši mrežu nepomičnog Alisona.

Erupcija oduševljenja "delija" nosila je Pavkova i u 29. minutu meča kada je poput Nikole Žigića, protiv Rom,e sa poludistance zatresao, po drugi put, mrežu Engleza.

Stadion Zvezde je eskplodirao.

Jirgen Klop je u neverici posmatrao šta se dešava na travnjaku.

U drugom delu meča, Zvezda je strateški prepustila loptu protivniku tražeći priliku iz kontre. Englezi jesu pretili ali nisu uspeli da zatrresu mrežu Milana Borjana. Vladan Milojević je napravio sve tri izmene, pa je Čaušić stegao zube i poslednjih desetak minuta meča odigro uz bolove.

Najbolju šansu za "redse" imao je Salah u sudijskoj nadoknadi meča, ali Borjan nije dozvolio da mu se mreža zatrese.

U sledećem kolu, crveno-beli gostuju Napoliju 28.novembra od 21 sat, dok Liverpul u istom trenutku gostuje u Parizu.

Tok meča:

90. minut: Pet minuta produžena utakmica

73. minut: Jovičić umesto Krstičića. Sve tri izmene je izvršio Vladan Milojević

70. minut: Mnogo prostora ostavljeno je Mohamedu Salahu, pri šutu, lopta je usput pogodila i Gobeljića, ali je Milan Borjan sjajno intervenisao, loptu izbio u korner posle kog se Egipćanin još jednom našao u šansi ali pogađa spoljni deo stative

55. minut: Filip Stojković se povredio, i defnitivno neće moći da nastavi utakmicu. Umesto njega na terenu Gobeljić

Na početku drugog poluvremena lopta je pogodila u ruku kapitena Liverpula Milnera, koji je bio u kaznenom prostoru, ali sudija nije pokazao na penal. Da li je trebalo pokazati na kreč ili nije, veliko je ptanje? Definitivno će biće polemike

Jirgen klop

48. minut: Imala je Zvezda sreće. Posle dobre akcije po levoj strani ubačena je lopta na dva metra od gola Milana Borjana, na svu sreću bliži je bio defanzivac u crveno-belom dresu nego igrač Liverpula

46. minut: Sa izmenom Jirgen Klop počinje drugi deo sustreta. Firmino umesto Staridža

Prvo poluvreme: Pavkov kao iz snova!

45. minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

41. minut - Liverpul napada, ali Zvezda lako odbija.

37. minut - Lalana je zaradio žuti karton posle starta nad Marinom.

33. minut - Lalana je šutirao, ali nije uspeo da glavom pogodi metu.

29. minut - GOOOOLLL - PAVKOV PONOVO! Kakva golčina napadača Crvene zvezde za potpuni šok na "Marakani".

22. minut - GOOOOLLLL - PAVKOV! Posle kornera, Milan Pavkov uspeo je da ubaci loptu u mrežu!

22. minut - PRILIKA ZA ZVEZDU - Ben je šutirao, a Alison je uz mnogo muke bio na mestu!

17. minut - Staridž je sa svega nekoliko metara promašio gol.

15. minut - Velika prilika za Zvezdu, Savić je šutirao, ali je lopta otišla preko gola.

14. minut - Zvezda igra hrabro, crveno-beli se nisu povukli.

9. minut - Marin je pretio, ali je Alison bio na mestu.

8. minut - Prvi šut ka golu Zvezde uputio je Milner, ali je lopta otišla daleko preko gola.

5. minut - Marko Marin je zaradio žuti karton.

RepublikaFoto: ST/M. Milenović

3. minut - Tukao je Krstičić sa distance, ali nije bilo opasnosti po gol Alisona.

2. minut - Stojković je ubacio, ali je Matip bio na mestu.

1. minut - Utakmica je počela!

18.40 - Evo kako je proteklo zagrevanje fudbalera Liverpula:

18.30 - Stadion se poklonio legendama koje su 1973. godine srušile Liverpul.

18.22 - Kakav doček za golmane "crvenih":

18.20 - Gužva oko stadiona je velika:

RepublikaFoto: ST/D. Kokanović

18.10 - Branko, Slađan i Zlatko iz Skoplja. Dolaze u nadi da će biti 0:0:

18.05 - Navijači Crvene zvezde su optimisti, a Branko i njegov sin Marko iz Zaječara uvereni su da će crveno-beli bar do boda, a da će Marin dati gol.

18.02 - Evo i sastava timova:

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Savić, Degenek, Rodić – Jovančić, Krstičić – Srnić, Ben, Marin – Pavkov.

Liverpul: Alison - Aleksander Arnold, Matip, Van Dajk, Robertson - Milner, Lalana, Vajnaldum - Salah, Staridž, Mane.

18.01 - Oko stadiona je velika gužva, navijači pristižu sa svih strana.

17.45 - Crvena zvezda je dobila i pohvalu od UEFA.

17.30 - Karte za ovaj meč kod tapkaroša koštaju i 300 evra.

17.10 - U Liverpulu su baš fascinirani stadionom "Rajko Mitić":

17.01 - Evo kako možete da gledate ovaj meč ako niste na stadionu.

16.50 - Šta je oduševilo Jirgena Klopa vidite OVDE.

16.30 - Jake policijske snage su na ulicama Beograda.

16.15 - Ričard je oduševljen Beogradom i kaže da je ovo pravi fudbalski grad. Veruje u pobedu Liverpula, čiji je  navijač 35 godina, ali misli da će biti neuporedivo teže nego na "Enfildu". Njegova prognoza je 2:1 za Liverpul. Misli da će biti krcat kavez na "Marakani" i kaže nam da je dosta Engleza doputovalo ovde bez karte.

16.11 - Euforija u Beogradu je velika. I navijači Livepula su tu uživaju i pevaju u Skadarliji:

16.10 - Dobar dan i dobro došli na naš blog posvećen utakmici Crvene zvezde i Liverpula. U prošlom kolu "crveni" sa Enfilda pobedili su sa 4:0.