DRAMA DO SAMOG KRAJA: As Totenhema odveo Holandiju u Katar, Finska i Norveška GUBITNICI dana!

16.11.2021

21:52

Završene su evropske kvalifikacije za Svetsko prvenstvo.

Najzanimljivije bilo je u grupi G, gde su su se za prvo mesto i baraž borili Holandija, Turska i Norveška.

Holandija je na svom terenu opravdala ulogu favorita protiv Norveške i tako pobedom od 2:0 obezbedila direktan plasman na SP, dok su Skandinavci ostali i bez doigravanja.

Meč je bio rešen u samoj završnici, a dominaciju je pokazao as Totenhema Stiven Bergvajn, koji je prvo postigao gol, a potom nesebično asistirao Depaju za konačnih 2:0.

Turska je u Podgorici savladala Crnu Goru sa 2:1, ali joj je to bilo dovoljno samo za plasman u baraž.

Fatos Bećiraj je doneo prednost "Đetićima" u 4. minutu, ali su gosti u 22. izjednačili preko Akturkoglua.

Veliku pobedu Turcima doneo je Kokču sredinom drugog poluvremena.

Zanimljivo je bilo i u grupi D, gde su se za baraž borili Finska i Ukrajina.

Ukrajina je na kraju izašla kao pobednik, pošto je savladala u gostima Bosnu i Hercegovinu sa 2:0.

Golove za Ukrajinu postigli su Zinčenko i Dovbik u drugom poluvremenu.

Finska je pobedom nad Francuskom mogla da obezbedi baraž, ali nije uspela da iznenadi svetskog šampiona na svom terenu. Trikolori su slavili sa 2:0 i tako ostavili Fince bez šansi za plasman na SP.

Benzema i Mbape su u razmaku od deset minuta sredinom drugog poluvremena doneli tri boda Francuzima, za potvrdu prvog mesta.

U grupi E Vels je bodom protiv Belgije, bilo je 1:1, izborio mesto u baražu.

Belgijanci su poveli golom De Brujnea, ali je pre kraja prvog poluvremena na asistenciju Džejmsa Kifer Mur doneo veliki bod ostrvskoj reprezentaciji.

Češka je uzalud pobedila Estoniju na svom terenu sa 2:0, pošto joj je to bilo dovoljno samo za treće mesto.

Ipak, Česi će zbog dobrih rezultata, takođe, u baraž, kao i reprezentacija Austrije.