Lajpcigova mašinerija za prvo mesto Bundeslige, Leverkuzen i Volfsburg jedva u gostima, Grujić na klupi!

subota, 15. 2. 2020.| 17:51

0

Odigrano je pet utakmica subotnjeg programa 22. kola Bundeslige, a ovi mečevi počeli su od 15.30.

Tanjug/AP
Odlična igra na domaćem terenu fudbalera Lajpciga

Fudbaleri Lajpciga popeli su se na čelo tabele trijumfom protiv Verdera na svom stadionu.

Poveli su u 18. minutu preko Klostermana, asistenciju je upisao Šik.

U 39. minutu bivši igrač Sampdorije i Rome se upisuje i u listu strelaca, asistenciju je upisao doskorašnji igrač zagrebačkog Dinama Dani Olmo.

Sa 2:0 se otišlo na odmor, da bi na samom startu nastavka prednost Lajpciga povisio Mukiele - 3:0!

Do kraja nije bilo promene rezultata, Lajpcig prvi, sa dva boda i utakmicom više od Bajerna.

Ekipa iz Berlina je slavila na gostovanju poslednjeplasiranom Paderbornu. Poveli su u 10. minutu, strelac je bio Dedrik Bojata.

Sa 0:1 se otišlo na odmor, da bi nakon šest minuta igre u nastavku Srbeni poravnao rezultat.

Ipak, u 67. minutu Kunja vraća prednost ekipi iz prestonice, petom je zatresao mrežu rivala.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pobedu Herte je sa klupe posmatrao Marko Grujić - 1:2!

"Vukovi" su poveli na gostovanju u 18. minutu, Rudi je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, precizan je sa kreča bio Vegorst.

Ipak, domaćin stiže do izjednačenja u 45. minutu preko Baumgartnera - 1:1.

Otišlo se sa 1:1 na odmor, da bi gosti dobili još jedan penal u 51. minutu, skrivio ga je Hubner, a u gol pretvorio Vegorst.

Dvostruki strelac potom u 59. minutu pravi penal, igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, precizan je sa kreča bio Kramarić, 2:2.
Tanjug/AP
Andrej Kramarić

Ipak, Vegorst se iskupio i izrastao u junaka "Vukova", postiže i treći gol na meču u 71. minutu, kojim je Volfsburg došao i do pobede - 2:3!

Augsburg - Frajburg 1:1 (1:0)

Poveli su domaći fudbaleri u 38. minutu, strelac je bio Maks - 1:0!

Sa 1:0 se otišlo na odmor, da bi nakon šest minuta igre u nastavku gosti poravnali preko Haberera.

Do kraja nije bilo promene rezultata, podela bodova u Augsburgu.

Poveo je sastav iz prestonice u sedmom minutu, strelac je bio Gentner.

Ipak, u 22. minutu "Farmaceuti" poravnavaju rezultat preko Kaija Haverca.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi u 84. minutu Bajer stigao i do preokreta preko Dijabija.

Ipak, u 87. minutu Bulter donosi izjednačenje - 2:2!

Nisu svoju poslednju reč dali gostujući fudbaleri, igrao se četvrti minut nadoknade kada je Belarabi vratio prednost ekipi Leverkuzena, kasno je bio za domaćina, pobeda za "Farmaceute" - 2:3!

Neven Subotić je nosio dres poraženog sastava do 86. minuta.

Brazil HARA Južnom Amerikom, NASTRADAO i Peru!