UPORNOST GOSTIJU SE ISPLATILA: Iz Mokrina ceo plen ide put Banatskog Despotovca!

10.03.2024

13:45

Drugi vezani trijumf fudbalera Mladosti, ovoga puta protiv sastava Delije.

U okviru 17. kola PFL-a Zrenjanina ekipa Delije iz Mokrina ugostila je sastav Mladosti iz Banatskog Despotovca, domaćin je u meč ušao sa pretposlednjeg mesta na tabeli, dok su gosti bili na petoj poziciji u ligi.

Oba kluba su na prolećnoj premijeri proteklog vikenda zabeležila trijumf, pa su igrači bili motivisani da isti uspeh ostvare i danas. Od prvog minuta igralo se jako tvrdo, sa dosta borbe, duela i seckanja igre. Uglavnom se na obe strane pretilo iz prekida, i upravo je iz jednog takvog došlo do promene rezultata.

Igrao se 40. minut kada je ubačenu loptu Gavranića iskoristio Miloš Topalović, koji je iz svog odbitka, u drugom pokušaju savladao golmana Vračeva, 1:0 za Mladost. Za vreme desetominutne pauze izvršena je jedna promena u redovima domaćina.

Bitan trijumf za goste

Domaći sastav je dosta bolje ušao u drugo poluvremenu, ređali su napade i prilike pred golmanom Marićem, i nakon 15-tak minuta igre su stigli u situaciju da izjednače rezultata. Dosuđen je kazneni udarac sa 11 metara, a isti je u gol pretvorio Dušan Perišić, 1:1.

U nastavku si izvršene izmene na obe strane, nije se previše rizikovalo, pa je sve vodilo ka tome da će se utakmica završiti "iksom", ali nisu za to bili zainteresovani gostujući igrači.

U 88. minutu Kaurin je probio po strani, uputio je centaršut u peterac rivala, gde se Mirko Krstović najbolje snašao, 2:1 za Mladost. Krenuli su domaći na sve ili ništa u tim trenucima, ali je to dovelo do samo još jednog pogotka u njihovoj mreži.

Miloš Topalović je u nadoknadi vremena sjajno izveo slobodan udarac za ispostaviće se konačnih 3:1 u korist tima iz Banatskog Despotovca.

Delija (Mokrin) - Mladost (Banatski Despotovac) 1:3 (0:1)

Delija: L. Vračev, Miladinov, Ćorić (od 71' Barbul), Šćepanović, Perišić, Srbljin, Jolić, Arađanin (od 46' Simić), Popov, N. Vračev (od 78' Jolić), Živko

Mladost: T. Marić, S. Marić, Mijatović, S. Topalović, Stefanov, B. Topalović, M. Topalović, Kaurin, Gavranić, Krstović, Spalević (od 72' Ćurašković)

Niz od dva trijumfa sastav Mladosti će pokušati da nastavi sledećeg vikenda kada dočekuje MSK iz Mihajlova, dok tim iz Mokrina ide na noge 2. Oktobru u Kumanu.