SOMBORCI U ODLIČNOJ FORMI: Druga vezana prolećna pobeda, već sada su na učinku iz jesenjeg dela!

19.03.2023

22:40

Radnički se revanširao ekipi Odžaka za poraz iz prvog dela prvenstva!

U okviru drugog prolećnog kola MFL-a Sombor 1. razred ekipa Radničkog je ugstila sastav Odžaka. U prvom susretu igranom u Odžacima slavio je domaći tim sa ubedljivih 9:1.

Duel dva tima koji se nalaze u donjem delu tabele obilovao je tvrdom i čvrstom igrom po celom terenu, bez previše rizičnih dodavanja na obe strane.

U prvih 15 minuta bolje se snalaze domaći igrači što je rezultiralo i golom u mreži Vajagića.

Igrao se 16. minut kada je David Topalov uspeo da savlada golmana Odžaka za prednost Radničkog od 1:0.

Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata.

U drugom delu treneri na obe strane su pokušali izmenama da unesu svežinu u igru svoje ekipe.

Glavni sudija na meču, Milan Leđenac je pokazao dva žuta kartona u drugih 45 minuta, oba puta igračima iz gostujućeg tabora.

Tačku na meč i veliku pobedu Somboraca stavio je Mirko Sekulić u poslednjim trenucima meča kada je postavio i konačan rezultat na 2:0.

Radnički (Sombor) - Odžaci 2:0 (1:0)

Radnički: Vezmar, Tevanović (od 63' M. Lukić), Risteski, Šomođvarac, Kolarić (od 77' Josić), Sekulić, Lujić (od 63' Kovačević), Topalov, Nenadić (od 90'+3' Turkić), V. Lukić, Dulić

Odžaci: Vajagić, Paljević (od 58' Milenković), Ostojić, Veljković (od 46' Bogdanović), Gostović, Vasiljević (od 63' Ilić), Stanković (od 46' jovanović), Krstić, Kanja, Ilibašić (od 63' Prečanica), Mijatović

Ovom pobedom Radnički se dodatno približio upravo današnjem rivalu i sada je samo na bod zaostatka za desetom pozicijom na tabeli. Ovo je timu iz Sombora druga pobeda u uvodna dva kola nastavka prvenstva, i već sada se nalaze na učinku koji su upisali tokom jesenjeg dela kada je u pitanju broj trijumfa.

U sledećem kolu Radnički gostuje Omladincu (Deronje), dok u Odžake stiže sastav Dinama iz Bačkog Brega.