TURCI I HOLANĐANI POGURALI MAJUR: Partizan na teškom gostovanju u Senjskom Rudniku uspeo da uzme bod!

19.03.2023

12:06

Veliki bod sa gostovanja nosi sastav iz Majura!

Jedan od dva subotnja duela 19. kola Pomoravske okružne lige igran u je u Senjskom Rudniku gde je ekipa Rudnika dočekala Partizan. U prvom susretu igranom u Majuru u veoma uzbudljivom meču slavio je domaćin rezultatom 4:3.

U veoma tvrdom meču, sa dosta prekida i jakih duela viđena je prava muška borba. Fenjeraš na tabeli se odlično predstavio protiv ekipe koja se nalazi u gornjoj delu prvenstva.

Posle prvih 45 minuta nije bilo promene rezultata, beležimo žuti karton u gostujućem taboru, Nebojša Življević je upisan u sudijsku beležnicu zbog nesportskog ponašanja.

U drugom delu meča viđena su dva gola, sedam žutih kartona i jedno isključenje.

Prvo su gosti preko Živaljevića došli do prednosti u 66. minutu, međutim radost Partizana nije dugo trajala.

Pet minuta kasnije Miloš Milosavljević savladao je Stojkovića na golu Partizana za 1:1.

Situacija koja je u velikoj meri uticala na dalji tok meča odigrala se između 81. i 85. minuta. U tom periodu je strelac gola za domaćina dobio dva žuta kartona, pa je Rudar u poslednjim trenucima meča ostao sa 10 igrača u polju.

Brojčanu nadmoć gosti nisu imali vremena, a ni snage da iskoriste, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Rudar (Senjski Rudnik) - Partizan (Majur) 1:1 (0:0)

Rudar: Milenković, M. Miljković (od 46' Nikolić), Milosavljević, Marković, Tavra, D. Miljković, Stević, Miletić, Čelić (od 80' Milojković), Stanojević, Mitrović (od 46' Janković)

Partizan: Stojković, Kostić, Matejić, Krstić, Jevtić, Uroševć (od 80' Todorović), Živaljević, Zdravković, Mitić, Klarić, Veselinović

Imajući u vidu situaciju u kojoj se nalazi Partizan, ovo je veliki bod uzeo na gostovanju odličnoj ekipi Rudara. Gosti su na ovom susretu imali podršku navijača Trabzona i Brede, koja je možda i doprinela velikom angažovanju njihovih igrača.

U sledećem kolu u Majur stiže Budućnost (Đurinac), dok ekipa Rudara gostuje sastavu Osaonice.