PREOKRET KRALJEVICE U GRADSKOM DERBIJU: Niz pobeda nastavljen protiv odlične ekipe OFK 019!

25.10.2022

10:16

U 10. kolu Zaječarske okružne lige igran je derbi meč možda i jesenjeg dela prvenstva. Na noge Kraljevici došla je ekipa OFK 019. Prošlogodišnji član Zone zapad ide kući poražen, rezultat je glasio 3:2 u korist domaćina.

Lepo nedeljno popodne okupilo je (ne)očekivano veliki broj ljubitelja fudbala pod Kraljevicom gde je viđen pravi gradski derbi. Prava rovovska borba uz pet golova i čak deset žutih kartona od strane glavnog sudije Jovana Jonića.

Prvu ozbiljniju priliku imali su domaći već u 7. minutu, ali je golman Pivljanin dva puta odlično reagovao - udarac Radovića, a potom i odbitak Gligorijevića te je lopta završila u korneru.

U 28. minutu golman gostiju ponovo odlično reaguje nakon udarca Shaffera sa ivice šesnaesterca.

Samo dva minuta kasnije ’’hladan tuš’’ za Kraljevicu. Krilni napadač gostiju Vasko Manojlović solo prodorom biva spretniji od odbrane domaćeg sastava i šalje loptu u nebranjeni deo mreže golmana Miladinovića. Asistent Pavlović - 0:1.

U 34. minutu izjednačenje. Milan Gligorijević oduzima loptu protivničkom igraču i levom nogom šalje loptu u same rašlje golmana Pivljanina - 1:1.

Ali radost Kraljevice nije predugo trajala jer gosti već u narednom napadu stižu do novog vođstva. Manojlović je prošao po desnoj strani, pronašao Jovanovića kome nije bilo teško da sa pet metara matira golmana - 1:2.

U drugom poluvremenu viđena je potpuna inicijativa ’’vukova’’ sa Kraljevice.
Gligorijević ne koristi stopostotnu priliku u 55. minutu nakon idealnog centaršuta Stefana Radovića.

Deset minuta kasnije novo izjednačenje. Brzonogi rezervista Denić beleži prvu asistenciju nakon centaršuta za desne strane, a siguran egzekutor bio je Marko Žikić - 2:2.

U 73. minutu nakon centaršuta Radovića iz slobodnog udarca sa 40 metara najbolje reaguje Kevin Shaffer za ispostaviće se kasnije konačnih 3:2 i veliku radost domaćih.

Kladioničarskim žargonom ’’iz dvojke u keca’’ Kraljevica je nastavila svoj pobednički niz sa maksimalnih 30 bodova.Velika tri boda kao poklon kapitenu domaćih Marku Ćosiću za njegov 28. rođendan!

U narednom kolu FSU Kraljevica gostuje Graničaru u Velikom Izvoru dok OFK 019 u derbiju kola dočekuje drugoplasirani Trebič.

FSU Kraljevica - OFK 019 3:2 (1:2)

FSU KRALJEVICA: Miladinović, Brkić, Ćosić, Jelenković, Dinić, Tomić (od 52' Denić), Shaffer, Radović, M. Gligorijević, Aleksić (od 92' Radanović), M. Žikić (od 90' Tasev).

OFK 019: Pivljanin, Andrejević, Janković, Pavlović, Todorović, Nikolić, Bućin(od 70' Stanojević), Stojanović(od 52' Stanisavljević), Stamenković, Manojlović (od 70' Savić), Jovanović.