SELEKTOR SRBIJE POSLE ISPUŠTENOG TRIJUMFA! Đerona OTKRIO šta nije bilo DOBRO!

12.01.2024

20:11

Rukometna reprezentacija Srbije remizirala je u prvom kolu Grupe C na EP protiv Islanda rezultatom 27:27.

Toni Đerona

Nije se dalo "orlovima" da upišu prvi trijumf, iako su sve imali u svojim rukama. Vodila je naša selekcija u poslednjem minutu s dva gola razlike, a onda u kratkom vremenskom intervalu dvaput kapitulirala i ostala bez dva boda.

Svoje viđenje premijere sa Islanđanima dao je i selektor Srbije Toni Đerona. Španski stručnjak bio je zadovoljan igrom svojih izabranika, ali istovremeno i razočaran zbog propuštene prilike da se krene pobedom.

- Igrači su odradili sjajan posao 60 minuta. Odluke koje smo donosili u poslednja dva minuta nisu bile dovoljno dobre. Nismo osvojili dva poena, ali imamo prostora da odigramo još dve utakmice i imamo čemu da se nadamo. Potrebno je vratiti se psihološki i fizički. Još uvek je sve u našim rukama, to je najvažnije. Island je fantastična ekipa, ali smo kontrolisali utakmicu. Svi igrači su nam doneli po nešto - rekao je Đerona za TV Arena Sport.

Rukometaši Srbije na teren izlaze ponovo u nedelju od 20 časova i 30 minuta, kada će im rival biti selekcija Mađarske.

U poslednjem trećem kolu, tim Tonija Đerone sastaće se sa Crnom Gorom.