PANATINAIKOS PORAZIO PARTIZAN: Izgubljene lopte KOŠTALE crno-bele "brejka"!

19.01.2024

21:34

Neizvesna utakmica u Atini pripala "zelenima".

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju Panatinaikosu u Atini rezultatom 84:71 u 22. kolu Evrolige.

Neizvesna utakmica viđena je u "OAKA" areni, a domaćini si imali više snage i koncentracije u završnici, te sun ostvarili bitnu pobedu. Najzaslužniji za trijumf "zelenih" bio je Kendrik Nan, koji je razbio odbrranu crno-belih.

Dobro je počeo Partizan, na krilima Doužera i Kabokla stekli su prednost na samom startu 10:7.

Izgubljene lopte koštale su izabranike Željka Obradovića, a u prvom poluvremenu bilo ih je čak 10.

Tvrd meč, nisu ni izabranici Ergina Atamana briljirali, ali su ipak bili koncentrisaniji.

Na odmor se otišlo minimalnom prednošću Panatinaikosa 42:40.

Partizan je odlično otvorio drugi deo igre, razigrao se Naneli, Doužer je nastavio da diriguje, a "parni valjak" je preokrenuo rezultat.

Igralo se koš za koš, a ključna serija 8:0 dogodila se početkom poslednje deonice.

Partizan je imao šanse da se vrati u meč, ali su u bitnim trenutcima meča birali loša rešenja, što ih je na kraju koštalo pobede.

Nan je bio najefikasniji kod pobednika, postigao je Amerikanac 21 poen, a pratili su ga Mitoglu sa 16, Lesor sa 14 i Slukas i Grigonis sa po 10 postignutih poena.

Kod crno-belih 16 poena Doužera koji je dodao sedam skokova uz osam asistencija. Naneli sa 13 i Smailagić sa 11 poena bili su jedini dvocifreni uz njega.

Partizan nakon ovog poraza ima polovičan skor u Evroligi 11-11, dok Panatinaikos ima 14 trijumfa uz osam poraza.

"Parni valjak" u sledećoj elitnog takmičenja rundi dočekuje Žalgiris, dok "zeleni" gostuju Makabiju.

40. minut- Grent pogađa uz faul. Prvi njegov pogodak iz igre večera. Pogađa i dodatno slobodno bacanje.84:71

39. minut - Faul Grigonisa, slobodna bacanja za Nanelija. Amerikanac polovičan. 79:71

39. minut - Imao je Partizan dva šuta za tri poena u jednom napadu, promašili su Kaboklo i Naneli. Fauliran je Mitoglu koji ide na liniju penala. Pogađa oba. Čini se da je utakmica izgubljena.

39. minut - Kaboklo ima dva slobodna bacanja. Precizan je Brazilac oba puta. Nada tinja još uvek za crno-bele.

38. minut - Lesor poentira preko Kabokla, a centar crno-belih gubi loptu na drugoj strani. 77:68

37. minut - Slukas gubi loptu, a Naneli poentira za dva. Mitoglu uzvraća trojkom. Doužer siguran sa poludistance. 75:68

36.minut - Fauliran je Mitoglu ide na liniju penala, a pogađa oba penala. 73:64

35. minut - Zakucavanje Smailagića, promašaj Nana, a onda očajan napad Partizana. 71:64

34. minut - Slukas pogađa prvu trojku za Panatinaikos u drugom poluvremenuz. 69:62

33. minut - Faul nad Smailagićem, Nan protestvuje i dobija tehničku. tri slobodna bacanja za Partizan.  66:62

33. minut - Prodor Nanelija i laki poeni. Jeftino prima partizan koš iz auta. Lesor poentira za dva.  66:60

32. minut - Očajan ulazak crno-belih u poslednju deonicu. Serija 8:0. Zajkucava Lesor. Tajm-aut Željko Obradović. 64:58

31. minut - Treća deonica kreće napadom PAO-a, a Slukas je fauliran pri prodoru od strane Balše Koprivice i ide na liniju penala. Precizan je oba puta. Partizan gubi loptu, a onda Smailagić faulira Nana u kontri. Još slobodnih bacanja. Pogađa Nan oba puta. 62:58

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Kakvo zakucavanje Matijasa Lesora, najlepši potez utakmice! 58:58

30. minut - Fauliran je Matijas Lesor koji je precizan oba puta. Na drugoj strani još slobodnih bacanja, ovog puta za Smita, a Amerikanac pogađa oba penala. 56:58

29. minut - Faul Doužera i dva penala za Grenta. Polovičan je Amerikanac sa linije penala. Tvrda je utakmica, Nan pravi prekršaj na drugoj strani  i šalje Anđušića na liniju slobodnih bacanja, a bek Partizana ih realizuje.54:56

28. minut - Nova trojka Doužera. Partizan ponovo vodi 53:54

27. minut - Novi poeni za Kendrika Nana, fantastično igra. 53:51

26. minut - Slobodna bacanja za Kostasa Slukasa. Polovično je precizan Grk. Smailagić lako poentira na drugoj strani. 51:51

25. minut - Rezultatska "klackalica" u Atini. Probudila se publika u "OAKI".

24. minut - Snažmo zakucavanje Balše Koprivice. 46:47

21. minut - Naneli je otvorio drugo poluvreme poenima, na drugoj strani odgovara Mitoglu. Naneli pogađa za trii. 44:45

POLUVREME

Tvrda utakmica u Atini sa mnogo izgubljenih lopti na obe strane. Panatinaikos i Partizan kombinovano su 18 puta davali posed protivniku.

Doužer je naraspoloženiji kod crno-belih, dok su Nan i Grigonis dominirali kod domaćih.

20. minut - Poentira Naneli iz prodora. Tajm-aut Ataman.42:40

19. minut - Mitoglu pogađa poludistancu. Odgovara Uroš Trifunović na isti način. Promašuje Mitoglu, Partizan ide u kontru gde je fauliran Doužer. Asmerikanac polovičan sa linije penala, ali Ledej hvata promašaj i poentira.  42:38

18. minut - Nova izgubljena lopta za crno-bele, previše ih je. Grigonis lako zakucava u kontri. Ledej je fauliran i ide na liniju penala. Pogađa Zek oba. 40:33

18. minut - Novi faul košarkaša Partizana, Nan je pogodio oba slobodna bacanja. 38:31

17. minut - Doužer poentira iz prodora. Najraspoloženiji igrač kod crno belih. Kaboklo se vratio u igru i odmah napravio faul. Grigonis ponovo ima dva slobodna bacanja, a realizovao je oba. 36:31

16. minut - Partizan gubi loptu deveti put. Grigonis poentira u kontri. Tajm-aut Željko Obradović, a Litvanac će imati dodatno slobodno bacanje nakon minuta odmora. Precizan Grigonis. 34:29

16. minut - Smailagić popravlja Nanelijev promašaj. Grigonis pogađa trojku na drugoj strani. 31:29

15. minut - Dinos Mitoglu je fauliran, pogađa oba slobodna bacanja. 28:27

15. minut - Danilo Anđušić pogađa uz faul, pa i dodatno slobodno bacanje. 26:27

14. minut - Nastavlja Nan sa fantastičnom partijom, još jednom poentira za dva poena. 26:24

13. minut -Poeni za Smita i brz odgovor Adetokumba. Odmah zatim i zakucavanje Koprivice. 24:24

12. minut - Poeni za Partizan, Mailagić se sjajnoi snašao u teškoj situaciji. Odgovara Nan. 22:20

11. minut - Smit postiže svoje prve poene na utakmici divnim ulazom. Adetokumbo pogađa dva slobodna bacanja nakon faula. 20:18

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Trojka Ernangomeza i nova prednost za "zelene" 18:16

9. minut - Neinteligentan faul Bruna Kabokla. Napravio je prekršaj nad Lesorom u borni za loptu na zemlji. Partizan je u bonusu, tako da je PAO dobio dva slobodna bacanja. Lesor promašuje oba. Problem za crno-bele su dve lične greške Kabokla, koga menja Balša Koprivica.

9. minut - Divna akcija Partizana, Doužer krade loptu, asistira za Smailagića koji lagano zakucava. 15:16

9.minut - Lesor faulira Bruna Kabokla. Brazilac pogađa oba slobodna bacanja. 15:14

8. minut - Kendrik Nan pogađa trojku, svoju prvu na meču, tajm-aut Željko Obradović. 15:12

8. minut - Prva slobodna bacanja na meču za ekipu Panatinaikosa. Kaboklo je faulirao Mitoglua, koji je bio polovičan sa linije penala. 12:12

7. minut - Slukas poentira u kontri nakon izgubljene lopte Jaramaza. 11:12

6. minut - Novi poeni za Doiužera, sada prelep ulaz. Odgovara Lesor zakucavanjem. 9:12

6. minut - Nova trojka za Doužera, raspoložen je bek Partizana. 7:10

5. minut - Trojka za Partizan, Doužer je precizan. Nan poentira iz prodora na drugoj strani 7:7

4. minut - Tvrda utakmica u Atini, mnogo promašaja na obe strane.

2. minut - Novi poeni za centra Partizana, ali odgovara Mitoglu na drugoj strani trojkom. 5:4

2.minut - Kaboklo pogađa šut za dva poena. 2:2

1.minut - Prvi poeni na utakmici za Panatinaikos, ostiže ih Kendrik Nan. 2:0

POČELA JE UTAKMICA

Minut ćutanja u Atini za Dejana Milojevića.

Partizan ne zaboravlja svoju legendu. Košarkaši su istrčali na perket u majicama posvecenim preminulom Dejanu Milojevići tako mu odali počast.

- I najveći borci nekada odlaze- piše na majici uz sliku Milojevića.

Ovacije za Željka Obradoviča.

Uroš Trifunović imaće čast da bude kapiten Partizana u Atini u odsustvu Kevina Pantera odlučio je Željko Obradović.

PRE UTAKMICE

Košarkaši Partizana gostuju u "OAKA areni" Panatinaikosu od 20.15 časova u 22. kolu Evrolige.

Izabranici Željka Obradovića krenuće nastupiće bez kapitena i najboljeg igrača Kevina Pantera, što će biti ogroman hendikep

Razlog izostanka je povišena temperatura, zbog koje neće moći da pomogne svojim saigračima, a nije ni doputovao u Atini.

Na drugoj strani, ekipa Panatinaikosa je očigledno takođe u problemima kada su povrede u pitanju. Odavno je poznato da su van tima Vildoza i Balcerovski, ali tu se stvari ne završavaju.

Kako je naveo trener tima Ergin Ataman, Kostas Adetokumbo je van stroja šest dana zbog bolesti i pod velikim znakom pitanja je za meč.

Partizan se trenutno nalazi na devetom mestu Evrolige sa 11 trijumfa uz 10 poraza, dok je Panatinaikos četvrti sa 13 pobeda i osam poraza.

Ova utakmica će biti posebna za trenera crno-belih Željka Obradovića, koji se vraća u Atinu, gde je 13 godina vodio ekipu Panatinaikosa, sa kojom je osvojio pet titula šampiona Evrope.

ŽELJKO OBRADOVIĆ

- Tim koji je u izvanrednoj formi, igraju za ista veoma dobro, znam oda će biti fenomenalna atmosfera. Posle mnogo vremena Panatinaikos se nalazi u vrhu što se tiče plasmana u evropskoj ligi . Takav su tim napravili da imaju najveće ambicije, sve to smo pričali pred našu prvu utakmicu ovde. Tim koji zaslužuje respekt, ali i mi imamo naše šanse i možemo da odigramo dobru utakmicu - rekao je trener crno-belih pred meč.

ERGIN ATAMAN

- Nismo spremni za ovu utakmicu. Najgore je praviti žurku pre nego što dobijete utakmicu. Ako mislimo da će to biti zabava, kao što su moji igrači razmišljali cele nedelje, sutra će biti katastrofa.  Ovde ćemo imati mnogo navijača i oni će nam dati mnogo energije. Ovo je jedina pozitivna stvar. Nadam se da će momci sa ovom energijom dati više motivacije. Nisam video dobru motivaciju i dobru energiju ove nedelje - rekao je trener "zelenih" pred meč.