BRUTALNI NIKOLA JOKIĆ: Nova MVP partija Srbina, Denver slavio u TRILER ZAVRŠNICI! (VIDEO)

09.12.2022

07:20

Odličan meč Džokera.

Nikola Jokić na meču Portland - Denver

Košarkaši Denvera savladali su Portland u gostima rezultatom 121:120 u pravoj triler završnici i meču u kom je Nagetse na terenu ponovo predvodio Nikola Jokić.

Jokić je utakmicu završio sa 33 poena i deset skokova dok mu je samo jedan asistencija nedostajala za tripl-dabl, ali kada se meč lomio stvar u svoje ruke uzeo Džamal Mari.

U pravom revolveraškom obračunu u samom finišu meča, Mari je uspeo da anulira učinak sjajnog Lilarda koji je utakmicu završio sa 40 poena i 12 asistencija.

Delovalo je da će Portland slaviti i da je Lilard nezaustavljiv, ali je Mari u samom finišu pogodio trojku za pobedu i veliko slavlje u timu Nagetsa. Čitav tok meča bio je neizvestan, u prvom poluvremenu timovi su se smenjivali u vođstvu, a prvu osetniju razliku stekao je Portland na kraju treće četvrtine kada je bilo plus deset.

Denver je uspeo da se vrati i u pravoj drami u finišu ipak slavi.

Odigrane su još dve utakmice, prva u kojoj je Majami, našeg Nikole Jovića koji nije ulazio u igru, savladao Los Anđeles Kliperse sa 115:110 i druga u kojoj je San Antonio pobedio Hjuston rezultatom 118:109.

Boban Marjanović konačno je dobio priliku pa je za četiri i po minuta na terenu uspeo da postigne sedam poena.

LA Klipers - Majami 115:110