Lekomt ugasio svetlo u "Čairu": Belgija pobedila Srbiju u Nišu!

04.07.2022

16:04 >> 19:12

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Belgije 74:73 u šestom kolu A grupe prvog kruga kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2023. godine.

Nemanja Dangubić i Retin Obasohan

Košarkaška reprezentacija Srbije se obrukala u Nišu! Selekcija Belgije "ugasila" je "orlove" rezultatom 74:73 u hali "Čair" u šestom kolu A grupe prvog kruga kvalifikacija za Svetsko prvenstvo

U nedelju je utakmica bila prekinuta posle samo tri minuta igre zbog nestanka struje u jednom delu dvorane, a svetlo je ponovo ugasio Emanuel Lakomt posle prodora za dva poena na 39 sekundi do kraja utakmice.

Zanimljivo da su gosti nadoknadili 10 poena minusa u poslednjih pet minuta meča.

Boriša Simanić na utakmici Srbije i Belgije

Najveća briga za Srbiju je to što u drugi krug kvalifikacija za Mundobasket prenosi samo jednu pobedu, a čak šest trijumfa u narednih isto toliko susreta ne garantuje plasman na prvenstvo sveta.

Podsetimo, u narednoj fazi rivali "orlova" biće Grčka, Turska i Velika Britanija.

Aleksa Avramović na utakmici Srbije i Belgije

Najefikasniji u redovima Belgije bio je Bako sa 17 poena, a pratili su ga Obasohan sa 16 i Lekomt sa 14.

Kod domaćina izdvojio se Vanja Marinković sa 14 poena, dva manje je imao Nemanja Bjelica, a na 11 je stao Aleksa Avramović.

Tok susreta mogli ste pratite uživo na našem lajv blogu...

TOK MEČA:

SRBIJA - BELGIJA 73:74

IV ČETVRTINA 13:21

10. minut - Ukrao je loptu Jaramaz, ali arbitri kažu da je igrao nogom. Lekomt pogađa u prodoru za dva. Promašio je trojku Marinković. Kraj, pobeda Belgije!

Svetislav Pešić, selektor Srbije

9. minut - Jaramaz je bio fauliran na liniji za tri poena, pogodio je 2/3. Obasohan je promašio trojku. Nema trojke Jaramaza.

8. minut - Izgubljena lopta Bjelice, a potom i Lekomta. Marinković ne pogađa za dva. Lekomt 2+1!

7. minut - Trojka De Zeuva. Sada i Marinković nije uspeo da pogodi za tri. Trojka Lekomt.

Boban Marjanović

6. minut - Vanvijn pogađa za dva poena. Promašio je trojku Simanić.

5. minut - Svirane su tri sekunde u reketu Marjanoviću. Novo zakucavanje Bakoa. Jaramaz 2+1!

4. minut - Trojka Davidovac! Zakucavanje Bakoa. Promašaji Marjanovića i Lekomta.

Detalj sa utakmice Srbije i Belgije

3. minut - Iz okreta pogađa Marjanović. Dva poena Bakoa posle tajm-auta selektora Belgije

2. minut - Nije pogodio Ristić, faul u napadu posle sjajnog postavlja Davidovca.

1. minut - Nova trojka Todorovića. Oba slobodna bacanja pogodio je Obasohan.

III ČETVRTINA 22:15

10. minut - Trojka Todorović, odgovara Tumba za dva, ali isto tako precizan Avramović.

9. minut - Bjelica 1/2 sa linije penala, isto tako i Obasohan.

8. minut - Avramović oba puta precizan sa linije penala. Salumu pogađa za dva. Trojka Avramović! Vanvijn za dva poena u smiraj napada.

Ognjen Jaramaz

7. minut - Vanvijn pogađa za dva, a potom blokira prodor Dangubića. Salumu 1/2 sa linije penala.

6. minut - Ukrao je loptu Marinković i na kraju je u kontri bio fauliran. Vanja 2/2 sa penala.

5. minut - Nije pogodio za tri Obasohan na isteku napada. Dangubić 1/2 sa linije penala.

4. minut - Promašaji na obe strane, opao je ritam igre. Trojka Vanja Marinković.

3. minut - Trojka Lekomt. Pogrešio je Jaramaz, a trojku promašio Seron.

2. minut - Trojka Nemanja Bjelica! Greška u koracima Lekomta. Promašio je trojku Jaramaz, ali sjajan skok u napadu Dangubića. Promašio je Dangubić trojku, skočio Marjanović i napravio grešku u koracima.

1. minut - Jaramaz otvara drugo poluvreme dvojkom. Bako 2/2 sa linije penala.

II ČETVRTINA 17:15

10. minut - Vanvijn dolazi do dva poena posle greške Bjelice u napadu. Nova dva poena Obasohana. Polovičan sa linije penala Bjelica.

Vanja Marinković

9. minut - Sporo vraćanje u odbrani našeg tima, Lekomt pogađa za dva. Oba slobodna bacanja pogodio je Jaramaz. Tehničku dobija Svetislav Pešić! Obasohan je pogodio slobodno bacanje, a u nastavku napada Bako nije pogodio za dva.

8. minut - Libert promašio oba slobodna bacanja. Avramović nije pogodio u prodoru.

7. minut - Uspeo je Bako da pogodi za dva između Ristića i Bjelice. Bako 1/2 sa penala. Avramović dva poena.

Vanja Marinković u napadu Srbije

6. minut - Nije pogodio Ristić trojku. Pogrešan pas u napadu Belgije, Belgija u kontri pogađa za dva. Obasohan je promašio za tri poena, a potom je svirena greška u vođenju Todoroviću.

5. minut - Pokušao je Simanić za tri, ali je lopta izašla iz koša. Nije uspeo da pogodi ispod koša Vanvijn. Polovičan sa linije penala Ristić, dok je Bako bio oba puta siguran.

4. minut - Nema trojke za Švarca, a za dva poena pogađa Ristić.

Pozdrav košarkaša Srbije i Belgije

3. minut - Promašio je Libert trojku, ali je na drugoj strani bio uspešniji Simanić. Vanderhagen je šutirao u zadnjoj sekundi napada i promašio za tri poena.

2. minut - Avramović smanjuje prednost gostiju sa dva poena.

1. minut - Švartc je promašio trojku. Dva poena Simanić za Srbiju, a potom odgovora Seron uz dodatno pogođeno bacanje.

I ČETVRTINA 21:23

10. minut - Dugo je trajao napad Belgije i promašaj Lekomta za tri poena. Ipak, gosti su se izborili za novi napad, a kaznio je sve to Libert trojkom.

9. minut - Ponovo dva poena Obasohana, njegov deseti poen. Uspeo je nekako da se provuče Dangubić i pogodi za dva.

Predrag Danilović, predsednik KSS

8. minut - Dva poena Marjanovića i Obasohana.

7. minut - Bjelica 2/2 sa linije penala. Loš napad Belgije, rampa Marjanovića. Sada je upravo Marjanović promašio ispod koša. Vanvijn promašio trojku.

6. minut - Neuspešni napadi na obe strane, a potom Jaramaz asistira Bjelici za dva poena. Sada dva poena za Bakoa.

5. minut - Boban Marjanović 2+1. Promašio je trojku Obasohan, ali je pogodio Lekomt.

4. minut - Belgija neuspešna u napadu, treća trojka Marinkovića! Uzvraća Obasohan na drugoj strani.

3. minut - Bjelica polovičan sa linije bacanja. Promašio je dvojku Lekomt, a na drugoj strani pogodio trojku Marinković. Dva poena Bako.

Kraj! Nastavak susreta gledaćemo u ponedeljak od 19 časova.

Planirano je da se meč nastavi u 21.55, ali je ponovo nastupio problem sa strujom.

Vanja Marinković i Svetislav Pešić

Nestala je struja u dvorani Čair, tačnije u jednom delu! Sudije su poslale igrače na klupu, dok se ne reši kvar.

2. minut - Nije pogodio Marjanović iz okreta, a De Zeuv je sada bio neprecizan za tri. Trojka Vanja Marinković. Obasohan pogađa 2+1. Jedan od najboljih šutera gostiju De Zeuv napušta parket zbog povrede.

1. minut - Promašio je trojku Bjelica, a na drugoj strani pogodio je De Zeuv.