Aj, aj, aj, aj, aj i Portoriko nastradao: "Orlovi" se zagrejali za Španiju!

06.09.2019

07:55 >> 10:10

Košarkaši Srbije su nastavili dominantnu predstavu na Svetskom prvenstvu u Kini pošto su u prvom meču druge faze deklasirali selekciju Portorika rezultatom 90:47.

Srbija vs. Portoriko

Od samog starta meča je bilo jasno da Portorikanci nemaju šta da traže u okršaju sa našim "orlovima".

Uz dužno poštovanje protivnicima, razlika u kvalitetu je bila očigledna. Selektor Srbije je mogao da odmori igrače i isproba kombinacije za naredne izazove.  Jović je sjajno proigravao centre koji su bili skoro nepogrešivi, a kada je u drugoj četvrtini ostao na klupi, Jokić je po ko zna koji put pokazao zavidne plejmejkerske sposobnosti, takoreći se poigravao sa protivnicima. Marjanović je već posle prvog kvartala bio dvocifren, kao i prednost posle prvog perioda igre.

U drugoj četvrtini smo potvrdili sjajnu statistiku sa linije 6.75, raspucali su se Gudurić i Bjelica, a i Bogdanović je i finišu prvog poluvremena iskoristio svoje najjače oružje, "orlovi" su sa velikih plus 23 otišli na "veliki odmor".

U drugo poluvreme su naši momci ušli još rasterećeniji, opustili su ruku i zaigrali u svom ritmu. Delili su lopte nesebično, ponovo je tandem Kingsa ušao u igru i usledio je šou. Bjelica se raspucao van linije 6.75, a Jović i Jokić su se poigravali sa protivničkom odbranom.

Naši momci nisu odstupali do kraja meča, igrali su čvrstu odbranu, a prednost je samo rasla...

Selektor Đorđević je iskoristio priliku da raspodeli minutažu svim igračima i odmori neke koji su izneli najveći teret tokom prve faze takmičenja.

Najefikasniji u našem sastavu je bio Nemanja Bjelica sa 18 poena, pratio ga je Marjanović sa 16, zatim Jokić sa 14 i Birčević sa 12.

U poraženom sastavu je najefikasniji bio Huertas sa 11 poena, ostali igrači su imali skromoniji učinak.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu.

IV ČETVRTINA Srbija - Portoriko 90:47

10. minut - Birčević za 3!

7. minut - 2Orlovi" jure plus 40!

6. minut - Birčević za 2!

5. minut - Bravura Bobija pod košem!

4. minut - Rodrigez slobodan sa linije slobodnih bacanja... Vraća Marjanović!

3. minut - Marjanović pogađa 4 poena zaredom!

2. minut - Srbija je napravila serju 10:0.

1. minut - Bjelica nastavlja sa sjajnom partijom!

III ČETVRTINA Srbija - Portoriko 71:39

10. minut - Milutinov promašuje dva slobodna bacanja, Portorikanci greše, a onda naši momci ne uspevaju da realizuhz napad. Kraj 3. četvrtine!

9. minut - Bjelica ponovo za 3! Potom siguran sa linije slobodnih bacanja!

8. minut - Gudurić siguran sa linije slobodnih bacanja! Kakva rampa Milutinova! Lepa akcija Portorikanaca koju realizuje Kolier!

7. minut - Vraća Huertas za 3! Simonović je lagano poentirao za 2!

6. minut - Simooooooonović za 3 iz ugla! Bolkmen za 2! Još jedna trojka za "orlove" - Bjelica!

5. minut - Huertas precizan sa linije slobodnih bacanja!

4. minut - Sjano je Jović proigrao Jokića posle istrčane kontre!

3. minut - Vreme je za Jokićev šou! Joviiiić se prošetao do koša Portorikanaca!

2. minut - Sjajan flouter Huertasa!

1. minut - Jokić siguran sa linije slobodnih bacanja! Poigavaju se naši momci, lopta kruži, Portorikanci ne znaju šta ih je snašlo!

II ČETVRTINA Srbija - Portoriko 49:26

10. minut - Bjelica sa ogromne udaljenosti pogađa za 3! I još jednom, raspucao se Bjelica!

9. minut - Protok lopte je sjajan! Bogdanović za 3! Huetas pogađa za 3!

8. minut - Luda asistencija Jokića posle greške Lučića, koji na kraju uspeva da stigne do 2 poena!

7. minut - Dugo je kružila lopta, Bričević promašuje za 3!Bogdanović i Bjelica ponovo na parketu!

6. minut - Bravura Jokića u reketu!

5. minut - Kolier se izborio u reketu i pogodio za 2! Sporna situacija - Birčević je uhvatio loptu, opkolili su ga protivnički igrači, sudija je dosudio faul u korist Portorikanaca. Posle pregledanja snimka Bričeviću je dosuđena tehnička zbog udarca laktom! Sporna sudijska odluka!

4. minut - Pinjero siguran sa linije slobodnih bacanja! Gudurić pogađa za 3 kada se činilo da nećemo iskoristiti napad!

3. minut - Nova trojka za Srbiju, Guduuuuuurić!

2. minut - Bjelica pogađa 2 trojku za naš tim na meču, ovo nam je trebalo!

1. minut - Klavel pogađa za 3! Jokić se izborio ispod koša za 2, a onda još jedna bravura našeg centra!

I ČETVRTINA Srbija - Portoriko 23:14

10. minut - Pinjero sjajno iskreirao sebi poziciju i pogodio za 2! Kraj prve četvrtine, još se traže naši momci u napadu!

9. minut - Simonović promašuje za 3, Kolier pogađa za 2! Raduljica vraća sa poludistance!

8. minut - Jokić lagano za 2! Pinjero vraća za 2! Upisuje se i kapiten u poentere!

7. minut - Braun pogađa u poslednjoj sekundi napada! Marjanović nastavlja da dominira u reketu!

6. minut - Jović diriguje, Birčević pogađa! Huertas postiže prve poene na meču!

5. minut - Bogdanović precizan sa linije slobodnih bacanja! Dijaz sa druge strane pogađa za 2! Jović još jednom lagano za Marjanovića!

4. minut - Sjajno utrčavanje Marjanovića, Jović magičnim dodavanjem proigrao našeg centra!

3. minut - Bolkmen koristi grešku naših momaka i iz kontre pogađa za 2. Marjanović iz okreta postiže prve poene na meču! Bogdanović se prošetao kroz reket, ali bila je potrebna pomoć Marjanovića!

2. minut - Pokušavaju Portorikanci sa distance, ali i dalje bez poena!

1. minut - Trojka na samom startu meča! Birčević iz ugla! Sa druge strane Braun promašuje...

Evo prvih petorki oba tima:

Srbija: Bogdanović, Lučić, Birčević, Jović, Marjanović

Portoriko: Braun, Dijaz, Huertas, Bolkmen, Frenklin

Reprezentacija Srbije je dominantno stigla do druge faze Mundobasketa pošto je ubedljivo savladala sva tri rivala u Grupi D - Angolu, Filipine i selekciju Italije.

Portoriko je kao drugi, iza Španije prošao dalje, pošto je posle vrtoglavih preokreta savladao Iran i Tunis, mnogi će reći sa malo sreće, ali ono što se ovoj ekipi nikako ne sme poreći, to je borbenost.

Srbija dobro poznaje narednog rivala, u poslednja tri duela "orlovi" su slavili, ali cela Srbija pamti poraz od Portorikanaca iz 2002. u okviru grupne faze Svetskog prvenstva, što kasnije nije omelo naše momke da se popnu na pobedničko postolje u Indijanapolisu. Verovatno nikome ne bi smetalo da Portorikanci dobiju ovaj meč, ali da se Srbija vrati sa zlatnim odličjem, ovo prvo je malo verovatno uz svo poštovanje protivniku, za ovo drugo, moraćemo još malo da pričekamo.