18.01.2020

15:59

Supertalentovani Erling Holand imao je magičan debi u dresu Borusije iz Dortmunda.

Erling Holand

Milioneri su posle velikog preokreta u drugom poluvremenu savladali Augsburg u gostima sa 5:3, a apsolutni heroj bio je upravo Holand koji je postigao het-trik za nešto više od 20 minuta.

Holand je u igru ušao u 56. minutu pri rezultatu 3:1 za Augsburg i posle samo tri minuta postigao prvenac u dresu Dortmunda. Dobio je sjajan pas u prostor od Sanča i onda rezantnim udarcem iz prve savladao nemoćnog gola domaćina.

Samo par minuta kasnije u strelce se upisao i Sančo i doneo izjednačenje Borusiji. U 71. minutu Holand po drugi put trese mrežu Augsburga i u potpunosti preokreće rezultat i donosi prednost Dortmundu.

U 79. minutu zaista neverovatni Holand je i kompletirao svoj het-trik! Zadivljujuće!