Mažić na centru u Japanu: Podolski obeležio ovo kolo

30.03.2019

16:40

U subotnjim mečevima petog kola Džej-lige pobede su ostvarili Nagoja, Si-Osaka i Kobe, dok su dva meča završena bez pobednika.

Milorad Mažić

Nagoja je na svom terenu nadigrala Saporo sa 4:0. Vođstvo domaćem timu doneo je Šavijer u 17. minutu, zatim je Fukumori u 31. autogolom povisio na 2:0, a Hasegava i Šavijer stavili tačku na pitanje pobednika.

Nagoja je lider na tabeli sa 12 bodova, dok je Saporo na 12. poziciji.

Si-Osaka je u gostima bila bolja od Vegalte 2:0. Tokura u 35. i Tanaka u 72. minutu doneli su pobedu gostujućem sastavu.

Kobe je na gostovanju u spektakularnom meču savladao Dži-Osaku sa 4:3.

Ademilson je pogodio u 10. minutu za vođstvo domaćih, a Hvang Eu-Džo je u 23. povisio na 2:0.

Lukas Podolski je pre odlaska na pauzu smanjio na 2:1.

Drugo poluvreme bolje su otvorili gosti, a izjednačenje Kobeu doneo je David Vilja u 54. minutu, na asistenciju Podolskog.

Kurata je doneo novo vođstvo domaćem timu u 72. minutu, a zatim je Tanaka golovima u 79. i 89. minutu srušio sve nade domaće ekipe.

Lukas Podolski

Urava je remizirala sa Tokiom 1:1, a istim rezultatom završen je i meč između Ivate i Kašime. U poslednjem subotnjem meču, Hirošima je u gostima bila bolja od Oite sa 1:0, pogotkom brazislkog napadača Daglasa Vijere.

Hirošima se ovom pobedom probila na treće mesto.

U kineskoj ligi, Fudbaleri Šangaj SIPG trijumfovali su protiv Hebeija 2:1.

Gosti su do prednosti stigli preko Elkesona u devetom minutu.

Za 1:1 pogodio je El Kabi u 73. minutu, a tri boda gostima doneo je Ahmedov u 80. minutu.

Pravdu na meču u Langfanfu delio je srpski arbitar Milorad Mažić.

Šangaj je na vrhu tabele sa tri pobede iz isto toliko kola, Hebei je na osmoj poziciji sa tri boda.

Mečeve japanskog fudbalskog šampionata možete pratiti na kanalima Sport kluba.