Ruši sve pred sobom: Tadić ponovo strelac, Ajaks petardirao Den Hag!

24.02.2019

14:00

Fudbaleri Ajaksa nastavili su sa sjajnim partijama u holandskom šampionatu. Tadić i drugovi pregazili su u gostima Den Hag sa 5:1.

Dušan Tadić

Srpski reprezentativac još jednom je potvrdio da je u izuzetnoj formi. On je bio precizan sa bele tačke i tako stigao do 25. gola u sezoni.

Nije dobro počeo meč po Kopljanike. Den Hag je poveo preko Kalatija u 36. minutu. Ipak, Ajaks do kraja poluvremena stiže do ptopunog preokreta. Doni van den Bek je pogodio za izjednjačenja, a Tadić je sa bele tačke u prvom minutu nadoknade doneo prednost Amsterdamersima.

U nastavku ekipa Ajaksa se raspucala i još tri puta zatresla mrežu nemoćnog domaćina. Zijeh je bio dvostruki strelac, a pogdak je postigao i Danac Kasper Dolberg.

Posle ovog kola Ajaks se nalazi drugom mestu sa 56 bodova, do vodeći PSV ima dva boda više.