BUNDESLIGA: Haland TERORIŠE protivničke golmane, novi kiks Lajpciga, Kostić bez učinka!

15.12.2021

21:38

U sredu je odigrani pet mečeva 16. kola Bundeslige.

Borusija iz Dortmunda je nastavila trku za Bajernom, pošto je na svom terenu savladala poslednjeplasirani Grojter Firt sa 3:0.

Erling Haland je bio dvostruki strelac, a u strelce se upisao još i Doni Malen.

Fudbaleri Lajpciga nisu uspeli da savladaju Augsburg u gostima. Rezultat je bio 1:1.

Lajpcig je poveo pogotkom Andrea Silve u 19. minutu, ali je domaćinu veliki bod doneo Kaliđuri u 86. minutu.

U preostalim mečevima Ajntraht Filipa Kostića savladao je Menhengladbah u gostima sa 3:2, dok su bodove podelili Leverkuzen i Hofenhajm (2:2), kao i Union Berlin i Frajburg (0:0).