Švajcarci tek u drugom poluvremenu slomili otpor neugodnih Gruzijaca!

Autor: Sportklub, Republika

23.03.2019

16:24

Fudbalska reprezentacija Švajcarske savladala je Gruziju u Tbilisiju rezultatom 2:0 u uvodnoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

U Tblisiju u prvom meču u Grupi D, Švajcarska je savldala Gruziju sa 2:0 golovima u drugom poluvremenu. Strelci su bili Cuber u 57. i Zakarija u 80.

Prvo poluvreme nije donelo mnogo zanimljivih momenata, a najbolju priliku imala je Gruzija koju su nosili navijači sa tribina, ali je u Kazaišvili sa desetak metara šutirao direktno u golmana Zomera.

U drugom delu meča Švajcarska je bila za klasu bolja i posle dodavanja Embola napadač Štutgarta Cuber postigao je svoj šesti gol u dresu reprezentacije.

Potvrdu pobede doneo je Denis Zakarija posle dugog napada i nekoliko srećnih odbitaka deset minuta pre kraja.

U sledećem kolu igraće se derbi grupe, a Švajcarska će ugostiti Dansku u utorak 26. marta. Gruzija u drugom kolu gostuje Irskoj.