ŠAMPIONSKA ZVONA ZVONE: 22 od 22 - ovako je načinjen poslednji korak ka osvajanju titule! (FOTO GALERIJA, VIDEO)

14.04.2024

07:10

Titula je dominantno osvojena...

FK Trayal

Fudbalerima kruševačkog Trayala bile su dovoljne svega 22 prvenstvene utakmice da i teoretski obezbede šampionski pehar i povratak u Prvu ligu Srbije.

Popularni "gumari" su stigli do dovoljne bodovne zalihe, kako bi već polovinom meseca aprila, osam kola pre kraja takmičenja u istočnoj grupi srpskoligaškog karavana i teoretski obezbedili šampionski pehar.

U poslednjoj odigranoj utakmici puleni trenera Ivice Momčilovića, teže nego što se očekivalo savladali su poslednjeplasiranu Žitorađu rezultatom 4:2.

Domaćin do prednosti stiže u 21. minutu kada je Filip Đurović ušao u šesnaesterac gostiju i neometan od protivničkih defanzivaca, matirao Miloša Perića.Samo 16 minuta kasnije isti igrač po drugi put trese mrežu Žitorađe. Ovoga puta najbolje se snašao nakon udarca iz ugla, da bi gosti do odlaska na odmor preko Duška Aleksića uneli neizvesnost u meč.

NAstavak meča donosi kratkotrajnu najavu iznenađenja. Ilija Filipović je u 58. minutu poravnao rezultat, ali tri minuta kasnije Filip Đurović sa bele tačke stiže do het-trika.

"Tačku na i" stavio je Marko Dedijer udarcem sa dvadesetak metara, čime je i definitivno rešeno pitanje ovosezonskog šampiona.