TRKA ZA PEHAR SE NASTAVLJA: OFK Aranđelovac siguran na svom terenu protiv gostiju iz Knića!

02.04.2024

12:00

Prvo poluvreme iz snova za domaćina, malo opuštanje u drugom..

U okviru 19. kola Šumadijske okružne lige ekipa OFK Aranđelovca 1979 ugostila je sastav Marjana iz Knića. Domaći tim je u ovaj meč ušao sa dva boda zaostatka za liderom (drugo mesto na tabeli), dok su gosti bili na sedmoj poziciji u ligi.

Preuzeli su domaći inicijativu od prvog minuta, nakon par uvodnih prilika na isteku 17. minuta stižu do vođstva. Jovan Krstić odlično je uposlio svog kuma, Stefana Serdara, koji šalje loptu iza leđa golmanu Miloševiću, 1:0 za OFK Aranđelovac.

Ubrzo je opet Krstić bio jedan od učesnika akcije za novi pogodak, on je iz prekida dodao loptu do Veličkovića, na čiji centaršut se najbolje snalazi mladi Đorđe Blagojević, 2:0. Sedam minuta kasnije, Krstić sjajno seče pas rivala, dodaje do Blagojevića koji prebacuje golmana za još jedan predivan pogodak, 3:0.

Do odlaska na odmor Serdar je odlično uposlio Vladimira Peralovića, koji postavlja konačnih 4:0 nakon prvog dela meča. Za vreme pauze u redovima gostiju izvršene su tri izmene, dok je trener OFK Aranđelovca izvršio samo jednu.

Detalj sa početka meča

Na startu drugog poluvremena nakon par prilika pred golom gostiju, mreža tima iz Knića je ipak ostala mirna, a ubrzo je stigla kazna na drugoj strani terena. Nakon prekida, vetar vara golmana Jovetića, 4:1, strelac za sastav Marjana bio je Aleksa Milivojević.

Nastavili su domaći sa napadima, ali se nakon greške u zadnjoj liniji opet zatresla njihova mreža, Milošević po drugi put na meču šalje loptu iza leđa golmanu Jovetiću, 4:2. Ni drugi gol nije poremetio igru fudbalera OFK Aranđelovca, ali je samo doveo do dosta ozbiljnijeg pristupa.

Na isteku 81. minuta kombincija Krstića i kapitena Stefana Veličkovića, koji postiže gol za konačnih 5:2.

OFK Aranđelovac 1979 - Marjan (Knić) 5:2 (4:0)

OFK Aranđelovac 1979: Jovetić, Simonović, Krstić, Drnadrević, Borikić, Blagojević (od 46' Andrić), Tomović (od 82' Jovanović), Krstić, Peralović, Veličković, Serdar

Marjan: Milošević, Desivojević (od 46' Vojinović), Đurđević, Todorović, Kostić (od 46' Radosavljević), Živančević, Milivojević, Terzić, Ilić, Krunić, Savić (od 46' Stević)

U sledećem kolu OFK Aranđelovac gostuje u komšiluku ekipi Banje, dok sastav Marjana dočekuje ŽSK iz Žirovnice.