UPORNOST SE ISPLATILA: Gol zaostatka i crveni karton nisu sprečili fudbalere Borca da se vrate u meč i da ostvare zlata vredan trijumf!

12.03.2024

14:15

Sastav iz Noćaja ima za čime da žali.

Slika sa početka meča

U okviru 14. kola Međuopštinske lige Srem (grupa Zapad) ekipa Borca iz Radenkovića ugostila je sastav Zmaja iz Noćaja. Domaći tim je u ovaj meč ušao sa poslednjeg mesta na tabeli, dok su gosti bili na deobi osmog mesta.

Privode se kraju polako radovi na stadionu u Radenkoviću, pa će ekipa Borca verovatno od predstojeće sezone da se vrati "kući", do tada domaće utakmice igraju u Salašu Noćajskom, gde će proti ovog proleća da stignu do opstanka u ligi.

Od prvog minuta gosti su bili konkretniji, imali su loptu u svoj posedu, pravili su dosta problema domaćinu na njihovoj polovini, ali nisu uspevali da upute kvalitetan udarac ka golu Borca.

U par navrata odličnim intervencijama istakao se golman Petrović, pa se na pauzu otišlo bez golova, uz po jedan žuti kartona na obe strane. Za vreme desetominutnog odmora izvršene su tri izmene u redovima domaćina, što je u mnogome promenilo igru na terenu.

Uvodnih 15-tak minuta drugog poluvermena viđena je ravnopravna borba uglavnom na sredini terena, ali je onda domaćine zadesio peh. Marko Petrović dobio je direktan crveni karton, pa je Borac ostao sa deset fudbalera u polju.

Iskoristili su fudbaleri Zmaja brojčanu prednost, i na isteku 76. minuta prelaze u vođstvo od 1:0, strelac je bio Stevan Jelikić. Nakon tog gola domaći kreću na sve ili ništa, i samo par trenutaka kasnije stižu do ekspresnog izjednačenja.

Milovanović je prošao po levoj strani, poslao je loptu u peterac odakle je Slobodan Stanisavljević sa svojih 44 godina smešta glavom u mrežu, 1:1. U tim trenucima igralo se potpuno otvoreno, gosti su opet imali konkretnije prilike pred golom domaćina, ali se na iznenađenje mnogih zatresla mreža Zmaja.

U 85. minutu odličan slobodan udarac izveo je Darko Stanić lopta je preletela živi zid i uz pomoć prečke završava iza leđa golmana Simeunovića, Borac vodi 2:1. Do kraja utakmice gosti napadaju svim silama, ali bez realizacije.

Borac (Radenković) - Zmaj (Noćaj) 2:1 (0:0)

Borac: Petrović, Đorđić (od 46' Stanisavljević), Plavšić (od 46' Galetić), Rudić (od 78' Stojanović), Jesretić, Jovanović, Stanić, Krstić (od 67' Martinović), Petrović, Mitrović (od 46' Živanović)

Zmaj: Simeunović, Grgić, Ilić, Bogdanović (od 87' Kovačević), Čupić, Jelikić, Zaskalicki (od 78' Savić), Božjaković, Tojić, Miražić, Šokčanić

Ovim trijumfom Borac je stigao na samo bod zaostatka u odnosu na trenutnu sigurnu zonu, i u odličnom raspoloženju sledeće nedelje gostuje Graničaru u Adaševcima. Zmaj u sledećem kolu dočekuje lidera na tabeli, Borac 1925 (Martinci).