FOTO IZVEŠTAJ: Veliki derbi viđen kroz crveno-beli objektiv! (FOTO GALERIJA, VIDEO)

12.11.2023

16:03

Kruševački derbi je došao i prošao.

Veliki fudbalski derbi grada Kruševca, nakon više od jdne decenije odigran je u subotu 11. novembra na stadionu Sportskog centra "Mladost".

Prema očekivanju, fudbaleri Trayala, apsolutni lideri ovosezonske istočne grupe srpskoligaškog karavana ostvaril isu ubedljiv trijumf rezultatom 3:0, a sve je bilo rešeno nakon svega 14. minuta meča kada su puleni trenera Ivice Momčilovića stigli do ubedljive prednosti.

Domaćin je do prednosti stigao već u 3. minutu. Kardinalnu grešku defanzivaca Jedinstva 1936 koristi Bratislav Simić koji je obišao i gostujućeg golmana i rutinski sproveo loptu u mrežu. Samo pet minuta kasnije u listu strelaca se upisao i Dušan Punoševac, a konačni ishod postavljen je u 14. minutu kada su crveno-beli loptu sproveli u sopstvenu mrežu.

Kako je sam derbi izgledao, možete pogledati u foto galeriji koju su fudbalskoj jvnosti predstavili iz redova kruševačkog Jedinstva 1936.

Srpska liga Istok, 14. kolo:

Trayal (Kruševac) - Jedinstvo 1936 (Kruševac) 3:0 (3:0)

Trayal (Kruševac): A. Simić, Punoševac, Spasojević, Vojinović, Đorđević, Đurović, Nikolić, Kostić-Milutinović, Rašković, B. Simić, Gogić.

Jedinstvo 1936 (Kruševac): Jovanović, Milosavljević, Gašić, Pavlović, Stojanović, Dragićević, Ivljanin, Denić, Savić, Vidojević, Kotlajić

Posebno treba istaći da je ovo prvi meč dve kruševačke ekipe u borbi za bodove nakon punih deset godina. Prethodna utakmica odigrana je u okviru Prve rasinske okružne lige 14. aprila 2013. godine, a Trayal je takođe zabeležio trijumf rezultatom 2:0.

Treba napomenuti da u ovom momentu ekipa kruševačkih crveno-belih sa skorom od pet pobeda, dva remija i sedam poraza i ukupno 17 osvojenih bodova zauzima devetu poziciju na tabeli Srpske lige Istok.

U narednom kolu crveno-beli će na svom stadionu dočekati Vlasinu iz Vlasotinca.