SERIJA LIDERA PREKINUTA U AŠANJI: Ljukovo bez rešenja za igru Kamenog!

06.11.2023

21:53

Veliki trijumf domaćeg tima!

U okviru 12. kola Međuopštnske lige Srem (grupa Istok), ekipa Kameni iz Ašanje ugostila je tim Ljukova. Domaći tim je u ovaj meč ušao sam osme pozicije, dok je gostujući sastav lider na tabeli sa maksmalnih 33 boda.

Domaći su od samog starta u meč ušli silovito, dok je gostujuća ekipa  krenula opreznije. Par lepih prilika u prvih deset minuta su stvorili igrači Kamenog, nakon propuštenih šansi za promenu rezultata, sastav iz Ljukova u 13. minutu postiže gol za 1:0, Dubaljić loptu plasira u mrežu nakon kornera.

Gostujući navijači su pomislili da će njihov tim rutinski rešiti utakmicu u svoju korist, međutim nije dugo trajala radost Ljukova, nakon odlične akcije po levoj strani, lopta dolazi do Zekovića koji oštrim udarcem sa 16 metara matira golmana rivala, 1:1.

U 30. minutu najbolji strelac Kamenog, Džanović izlazi sam ispred golmana i dovodi svoju ekipu u vođstvo od 2:1. Samo tri minuta kasnije Mileusnić postiže pogodak za velikih 3:1. Drugo poluvreme gosti kreću ofanzivnije nakon ulaska iskusnog Makarića koji je malo povezao redove poljuljane ekipe Ljukova.

U 71. minutu nakon prodora po levoj strani Turčinović pogađa u glavu bivšeg igrača domaćih, Baneta Čavića koji postiže gol za 3:2 i unosi neizvesnost do kraja utakmice. Pokušavali su gosti da dođu do izjednačenja, ali bezuspešno.

Tačku na ovu utakmicu stavljaju dva Jovana! Centaršut sa desne strane uputio je Jovan Đuran, a na drugoj stativi najbolje se snalazi njegov imenjak Vujčić koji zakucava loptu u mrežu za konačnih 4:2 i veliko slavlje domaćih navijača.

Kameni (Ašanja) - Ljukovo 4:2 (3:1)

Kameni: Bantić, Straživuk, Simić, Vujčić, Mileusnić (od 46' Vasić), Radovanović, Vukašinović (od 80' Kovačević), Zeković, Vudragović (od 75' Đuran), Džanović, Jovanović

Ljukovo: Markovski, Blanuša, Turčinović, Cvetićanin (od 46' Makarić), Vučković (od 70' Kosovac), Čučković (od 27' Milanović), Plećaš, Stenjaić, Dubajić, Bežanović, Čavić

U sledećem kolu Ljukovo dočekuje Graničar iz Obreža, dok ekipa Kamenog gostuje Fruškogorcu iz Krčedina.