ŠAPČANI SLAVILI U KOMŠIJSKOM DERBIJU: Tri gola za isto toliko bodova - Mačva zabeležila prvu ovosezonsku pobedu! (VIDEO)

Autor: Vladimir Vorih

20.08.2023

13:53

Došlo je vreme da se upiše i prva "trojka".

Nakon remija protiv Tekstilca iz Odžaka (0:0) i poraza u prošlonedeljnom gostovanju u Lazarevcu rezultatom 2:3, fudbaleri šabačke Mačve stigli su i do prvog ovosezonskog trijumfa.

U okviru 3. kola Prve lige Srbije, izabranici trenera Ivana Kurtušića ubedljivo su savladali komšijski Radnički iz Sremske Mitrovice.

Seriju golova otvorio je u 22. minutu Luka Pejović iskoristivši sjajan centaršut Vladimira Mijailovića , a 20 minuta kasnije Pavle Radunović duplira prednost iskoristivši sjajan kontranapad svoje ekipe.

Pokušao je trener Darko Tešović u poluvremenu sa tri izmene da razmrda svoje izabranike, ali do rezultata Sremskomitrovčani nisu došli, a tačku na duel stavio je Martin Novanović u 74. minutu. Bila je to još jedna kardinalna greška defanzivne linije gostiju koji je domaćin iskoristio i postigao konačan rezultat ovog susreta.

- Prva liga Srbije, 3. kolo:

Mačva (Šabac) - Radnički (Sremska Mitrovica) 3:0 (2:0)

Strelci. L. Pejović 22`, P. Radunović 42`, M. Novaković 74`

Stadion: FK Mačva, Šabac

Gledalaca: 500

Sudija: Milan Ilić

Žuti kartoni: M. Novaković, L. Pejović, M. Jovović (Mačva); L. Ivić, S, Mitrović, S. Cvetković (Radnički)

Mačva (Šabac): Gočmanac, Elijah (Branković), Jevtić, Jovanović, Mijailović (Jovović), Novaković (Mićanović), Pejović (Ristić), Radunović (Petrović), Ristivojević, Savković, Vraštanović. Trener: Ivan Kurtušić

Radnički (Sremska Mitrovica): Dragićević, N. Cvetković, Isailović, Ivić, Mićić (S. Cvetković), Mitrović, Pađen (Gajić), Petrović (Tripković), Pius (Marković), Srbijanac, Đukanović (Ivković). Trener: Darko Tešović

Narednog vikenda Mačvu očekuje teško gostovanje ekipi Smedereva 1924, dok će Sremskomitrovčani prvu ovosezonsku pobedu tražiti na svom terenu u duelu protiv užičke GFK Slobode.