POLET OVOG PROLEĆA IGRA FENOMENALNO: Maksimalan učinak od starta nastavka prvenstva je zadržan i posle derbi susreta sa timom Milenka Pavlovića! (FOTO)

16.05.2023

20:13

Serija Popučanaca se nastavlja!

U okviru 22. kola Međuopštinske lige Kolubara (grupa Zapad) ekipa Poleta (Popučke) ugostila je sastav Milenka Pavlovića (Gornje Crniljevo), prvi duel ova dva tima završen je pobedom tadašnjeg gosta rezultatom 3:1.

Sastav Poleta je u ovaj duel ušao sa 33 osvojena boda što je bilo dovoljno za šestu poziciju, dok je tim Milenka Popovića sa šest bodova manje bio na sedmom mestu u ligi.

Od prvog minuta susreta igrači Poleta su držali loptu u svom posedu i stvarali su prilike pred golom protivnika.

Odlična ofanzivna i napadačka igra rezultirala je ranim golom i vođstvom domaćina, igrao se osmi minut kada je Miloš Maletić poslao loptu u mrežu golmana Mijailovića.

Napadali su domaći gotovo tokom celog prvog dela igre, dok su gosti imali par polušansi.

Pred sam odlazak na odmor Luka Kojić uvećava prednost Poleta na 2:0.

U drugom delu gotovo identična slika kao i tokom prvih 45 minuta. Kojić je otvorio nastavak meča svojim drugim golom na susretu, 3:0.

Kako se bližio kraj duela, oba trenera su krenula sa izmenama što je u nekoj meri promenilo stanje na terenu.

Igrao se 74. minut kada je Stefan Mirković povisio prednost domaćina na 4:0.

Počasni pogodak za goste stigao je u 85. minutu kada je Nenad Savić postavio konačan rezultat meča na 4:1.

Polet (Popučke) - Milenko Pavlović 4:1 (2:0)

Polet: Kovačević, Vujić (od 78' Jerosimić), Nićiforović, Despotović, Đurđević, Pušić (od 70' Marković), Mirković, Maletić, Kojić (od 78' Mišić), Marković (od 70' Jevtić), Anđelković (od 70' Josipović)

Milenko Pavlović: Mijailović, Lekić, Ćosić, S. Nikolić (od 77' Ikonić), Jović, M. Simić, Savić, Tomić (od 74' M. Nikolić), D. Simić, Mitrović, Marković

Ovim trijumfmom ekipa Poleta je nastavila sa impresivnim rezultatima od starta prolećnog dela prvenstva, sastav iz Popučke je zadržao maksimalan učinak od nastavka šampionata, devet mečeva i isto toliko pobeda.

U sledećem kolu sastav Milenka Pavlovića dočekuje lidera na tabeli, Junior iz Novog Naselja, dok Polet gostuje Jadru 2013.