"RAD" JE UVEK BIO PRIJATNIJI TOKOM PROLEĆA: Jovanović je sa dva gola uzeo novi "skalp" timu iz gornjeg dela tabele!

03.05.2023

16:36

Ekipa iz Merošine ide ka gornjoj polovini tabele.

U okviru 23. kola Nišavske okružne lige ekipa Jastrebca (Tešica) ugostila je sastav Rada iz Merošine, prvi duel ova dva tima završen je pobedom tadašnjeg gosta rezultatom 4:2.

Jastrebac je u ovaj duel ušao sa 33 osvojena boda što je bilo dovoljno za šesto mesto na tabeli, dok je ekipa Rada sa osam bodova manje bila na devetom mestu u ligi.

Prva ozbiljnija prilika na utakmici viđena je već u sedmom minutu kada je domaćim igračima sviran kazneni udarac sa 11 metara zbog igranja rukom jednog od igrača Rada. Odgovornost je preuzeo Milan Tasić, ali je njegov udarac odlično pročitao golman gostiju, Nemanja Živković.

Sledeća ozbiljna šansa viđena je u 24. minutu i tada je postignut i prvi gol na meču. Danijel Dinić je poslao oštar centaršut iza leđa odbrane, Jovanović se odlično "iskrao" i sproveo je loptu u mrežu, 1:0 za Rad.

Nakon novog polaska sa centra nastavljena je otvorena igre na obe strane, što je rezultiralom obiljem šansi.

Prvo poluvreme je ipak završeno sa samo jednim golom, uz jedan opravdano poništem gol zbog ofsajda.

Posle desetominutnog odmora domaći igrači dosta bolje izlaze na teren, ali ih je ubrzo "šokirao" jedan od igrača Rada.

Dvostrukog strelca za Rad, Jovanovića, menja Falkao

Direktno iz kornera, u 50. minutu, Bojan Ibrić postiže gol za 2:0. Oštra lopta se od druge stative odbila direktno u mrežu golmana Cenića.

Nisu domaći promenili svoj pristup prema igri i posle zaostatka od dva gola, nastavili su sa ofanzivnom na polovini protivnika, dok su se gosti mudro branili i čekaju su svoju priliku iz kontranapada.

Stvarali su igrači Jastrebca prilike pred golmanom Živkovićem, ali je on iste znalački odbijao.

U 65. minutu sevnula je brza kontra gostiju, Jovanović je izašao sam ispred golmana Cenića, ali je čuvar mreže bio uspešniji u njihovom duelu.

Gotovo ista situacija odigrala se i devet minuta kasnije, ali je ovoga puta strelac prvog gola za goste bio uspešniji u duelu sa protivničkim golmanom, 3:0 za Rad.

Do kraja meča domaći su imali odličnu priliku sa nekih 16 metara, ali je prečka bila saveznik Rada, šutira je mladi Dušan Lukić.

Par trenutaka kasnije, rezervista Boban Vrbić postigao je gol za konačnih 3:1 u korist gostujućeg tima.

Jastrebac (Tešica) - Rad (Merošina) 1:3 (0:1)

Jastrebac: U. Cenić, Simonović, N. Cenić, Pantović, Cakić (od 73' Krstić), Tasić, Stanković, D. Cenić, Spasić (od 46' Vrbić), Stanojević

Rad: Živković, V. Dinić, Antić, A. Ilić, D. Dinić, Ibrić, Živković, Đorđević, Niketić, Mitić (od 64' I. Ilić), Jovanović (od 77' Ponoševac)

Ovim trijumfom ekipa Rada se dodatno udaljila od timova iz "donjeg doma" i sada je na putu da uđe u gornji deo tabele.

U sledećem kolu Rad dočekuje Slogu iz Kormana, dok ekipa Jastrebca gostuje sastavu Taskovići.