PROLEĆNA SVEŽINA RADNIČKOG: Serija bez poraza je nastavljena u Rastini! (VIDEO)

24.04.2023

19:57

Odlične partije Radničkog iz Sombora nastavljene su u duelu sa ekipom Poleta.

U okviru 20. kola MFL-a Sombor 1. razred ekipa Poleta iz Rastine ugostila je sastav Radničkog iz Sombora, u prvom duelu ova dva tima slavio je tadašnji domaćin minimalnim rezultatom.

Polet je u ovaj meč ušao sa deobe 12. pozicije na kojoj se nalazio sa 13 osvojenih bodova, dok je sastav Radničkog bio na devetom mestu sa sedam bodova više.

Prvi gol na meču u Rastini viđen je u 31. minutu kada su gosti preko Damira Dulića prešli u vođstvo, 1:0 za Radnički iz Sombora.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena u kojem su viđena i dva žuta kartona. Strelac jedinog gola u prvom delu meča je "požuteo" zbog bezobzirnog starta, u toj koloni se našao i golman gostiju, Vezmar zbog odlaganja nastavka igre.

Drugo poluvreme bolje otvaraju domaći igrači i posle samo dva minuta igre preko Sergeja Jovića dolaze do izjednačenja.

Tačku na ovaj susret i pitanje pobednika rešio je Vladislav Lukić, igrač Radničkog u 80. minutu, 2:1 za goste.

Polet (Rastina) - Radnički (Sombor) 1:2 (0:1)

Polet: Ogrizović, Mirić (od 14' Katanić), Matijević, Kapetinić, Mo. Bezbradica, Mi. Bezbradica, Šarić, Lisica, Vukelić, Trivunović, Jović

Radnički: Vezmar, Tevanović (od 80' Risteski), Vukadinović, Kolarić (od 76' Pipilica), Lukić, Sekulić (od 84' Zorica), nenadić, Topalov, Lujić (od 84' Josić), Lukić (od 76' Turkić), Dulić

Nastavio je Radnički sa odličnim rezultatima, ovog proleća na sedam odigranih mečeva nalaze se na učinku od pet trijumfa uz dve podele bodova, sa gol razlikom 17:4.

Odličnu formu Radničkog prate i navijači koji su i na ovom susretu bili prisutni u solidnom broju.

U sledećem kolu ekipa Radničkog dočekuje sastav iz Kule, dok će Polet gostovati Dinamu 1923 iz Bačkog Brega.