SLUTI NA NOVU DRAMU: Nerešeno uoči poslednje četvrtine!

09.08.2023

20:10

Sve staje u poslednjih deset minuta.

Marko Gudurić protiv Italije

Košarkaška reprezentacija Srbije se na Akropolis kupu u Atini susrela sa selekcijom Italije.

Izabranici Svetislava Pešića su silovito ušli u utakmicu, pošto su već posle prvih deset minuta imali dvocifrenu prednost.

Ipak, u drugoj deonici su popustili, pa su "azuri" uspeli da istope razliku.

Italijani su bili bolji rival i u trećoj četvrtini, koja im je pripala rezultatom 26:23, pa je uoči poslednjih deset minuta igre na semaforu stajalo 70:70.

Podsetimo, pre godinu dana su Srbija i Italija igrale u osmini finala Evropskog prvenstva, a iako su "orlovi" bili veliki favoriti i vodili su većim delom meča, na kraju su "azuri" slavili sa 94:86 i plasirali se u četvrtfinale.

Možda još bolniji poraz desio godinu dana ranije, u finalu kvalifikacionog turnira za odlazak na Olimpijske igre. Taj meč se igrao u Beogradu, a pobedu od 102:95 odneli su Italijani.

Prema tome, može se reći da naši košarkaši u Atini ove večeri imaju priliku da se osvete za te neuspehe.