LONDON U SUZAMA: "Plavci" nastavljaju sa posrtanjima - "pčele" odnele bodove sa Stamford bridža! (FOTO GALERIJA)

28.10.2023

16:07

Pre samo tri sezone bili su na krovu Evrope...

Fudbaleri Brentforda pobedili su kao gosti Čelsi rezultatom 2:0 u meču 10. kola engleske Premijer lige i tako prekinuli niz "plavaca" od tri meča bez poraza.

Gosti su poveli u jeku inicijative domaćih, strelac je bio Ethan Pinok, koji je u 58. minutu udarcem glavom sa ivice peterca poslao loptu u mrežu posle centaršuta Brajana Mbeuma.

Upravo je Mbeumo stavio tačku na meč u petom minutu nadoknade, iskoristio je što je golman Čelsija Robert Sančez otišao u protivnički šesnaesterac i posle kontranapada poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Srpski golman Đorđe Petrović meč je odgledao sa klupe "plavaca".

Brentford je sad preskočio Čelsi na tabeli i ima 13 bodova na 10. mestu, dok je Čelsi 11. sa 12 bodova.

Čelsi posle ovog meča ulazi u period izuzetno teškog rasporeda jer u narednih mesec i po igra protiv Totenhema, Mančester Sitija, Njukasla, Brajtona i Mančester Junajteda.