ZVEZDA SPREMNA ZA LIGU ŠAMPIONA! Petarda pukla na Marakani - rapsodija crveno-belih protiv Fiorentine! (VIDEO)

26.07.2023

19:04 >> 21:54

Srpski šampion silan protiv finaliste Lige konferencija.

Fudbaleri Crvene zvezde slave gol protiv Fiorentine

Fudbaleri Crvene zvezde deklasirali su Fiorentinu rezultatom 5:0 (5:0) na stadionu "Rajko Mitić".

Srpski šampion je imao uspešnu generalnu probu pred početak takmičenja u Mozzart Bet Superligi Srbije, na čijem startu će ugostiti Vojvodinu.

Strelci za crveno-bele bili su Olajinka (dva), Kraso, Ivanić i Bukari iz penala, a naš najtrofejniji klub je kompletan posao završio nakon nepunih pola časa igre.

Dominaciji Zvezde na Marakani prisustvovao je i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, a "generalku" je uživo ispratilo 36.822 gledalaca.

Tok utakmice mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Crvena zvezda - Fiorentina 5:0 /Olajinka 9, 23, Kraso 11, Ivanić 14, Bukari p. 27/

Kraj meča - Zvezda briljantna protiv Fiorentine!

87. minut - Popović je skinuo zicer Kabralu, ništa od počasnog gola za člana Serije A.

78. minut - Nedeljković nije uspeo da postigne šesti gol za domaće, prethodno ga je uposlio Kangva, a debituje i Uroš Kabić.

75. minut - Bahar je ukazao šansu mlađim snagama, 15-ak minuta do kraja "generalke" crveno-belih.

69. minut - Šut Kabrala ukrotio je Popović, koji je u međuvremenu zamenio izraelskog golmana.

62. minut - Kuame je ponovo oprobao svoj udarac - neprecizno.

60. minut - Serija izmena na isteku jednog časa igre, Zvezda ima pet golova prednosti.

53. minut - Novu atraktivnu akciju je odigrao domaći tim, pokušao je da je okonča Bukari, ali bez promene rezultata.

50. minut - Miran start drugog dela igre, gosti su pokušali preko Kuamea, intervencija Glazera.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Crveno-beli imaju pet golova viška posle prvih 45 minuta!

44. minut - Opao je ritam meča, ulazimo u sam finiš prvog poluvremena.

36. minut - Italijani su imali sreće, Zvezda pogodila stativu!

34. minut - Olajinkin šut je odbranio Teraćano, lopta se odbila do Mitrovića, ali on nije uspeo da postigne šesti gol večeras.

27. minut - GOOOOL! "Petarda" na Marakani, Bukari je iznudio i realizovao penal - 5:0!

23. minut - GOOOL! Drugi pogodak Olajinke - "poker" Zvezde protiv ljubičastih! Nigerijski napadač se sjajno snašao pred Teraćanovim golom, ispratio je akciju i ponovo zatresao mrežu.

20. minut - Fiorentina je zapretila preko Mandragore, odbrana Glazera.

14. minut - GOOOL! Kangva je propustio zicer, ali je usledio novi pogodak, ovoga puta Ivanić - 3:0!

11. minut - GOOOOL! Kraso je eksresno duplirao prednost Zvezde - 2:0!

9. minut - GOOOOL! Olajinka je matirao golmana Fiorentine - 1:0! Nigerijac je kaznio nesmotrenost Martinesa!

2. minut - Prvi pokušaj domaćina preko Olajinke, Teraćano je uspešno intervenisao je Teraćano.

1. minut - Počeo je duel, crveno-beli ili ljubičasti?

Luka Jović, strelac 13 golova za Crvenu zvezdu, dobio je poklon od svog voljenog kluba uoči prvog sudijskog zvižduka.

Počinje meč na Marakani!

Delije se okupljaju na našem najvećem stadionu.

Zvezda se od 20 časova sastaje sa renomiranim italijanskim klubom i to će biti pravi test za srpskog šampiona pred start nove takmičarske godine.

Crveno-beli su upisali maksimalnih šest pobeda u pripremnom periodu, zaključno sa trijumfom nad TSC-om na našem najvećem stadionu - 3:0. Prethodno su pred Zvezdom "padali" i Zenit i Fenerbahče, a videćemo kako će to izgledati sa Italijanima.

Novi trener Barak Bahar može biti zadovoljan učinjenim ovog leta, ali je generalni direktor kluba sa Marakane Zvezdan Terzić najavio da će tim izgledati "neuporedivo" bolje do početka grupne faze Lige šampiona.

Među delijama vlada veliko interesovanje za večerašnji susret, a na tribinama stadiona "Rajko Mitić" očekuje se preko 30 hiljada gledalaca.

Tok meča možete pratiti uživo na našem portalu.

Crvena zvezda: Glazer, Degenek, Mijailović, Rodić, Kangva, Stamenić, Mitrović, Bukari, Ivanić, Olajinka, Kraso.

Fiorentina: Taraćano, Dos Santos, Biragi, Martines, Ranijeri, Dankan, Mandragora, Sabiri, Jović, Bonaventura, Ikone.