17:27

Sjajan meč u Pragu.

Vasilije Micić protiv Češke

Češka je konačno stigla do prve pobede u grupi D u Pragu.

Domaćin je posle dosta muke savladao Holandiju rezultatom 88:80 i tako ostavio sebe u igri za plasman u osminu finala.

Česi su dominirali u prvom poluvremenu, gazili su rivala, pa su na veliki odmor otišli sa vođstvom od 50:27.

Očekivalo se da će Veseli i društvo i u nastavku biti nadmoćni, ali dogodilo se potpuno suprotno.

Holanđani su odigrali fantastičnu treću četvrtinu u kojoj su serijom 24:7 prišli Česima samo na šest poena minusa. Nedugo posle Holandija je uspela da smanji i na 81:78, da bi Češka potom nekako odbila nalet i do kraja treće četvrtine otišla na +10.

Uspeli su De Jong i društvo u četvrtoj četvrtini da u dva navrata smanje na -3, ali je to bilo sve od njih. Česi su uspeli da mirno privedu utakmicu kraju i stignu do prve pobede na Evrobasketu.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Jan Veseli sa 24 poena, Martin Peterka ih je dodao 20, Tomaš Kizlink ih je imao 12, a dvocifren je bio i David Jelinek sa deset koševa.

U Holandiji se istakao Janik Franke sa 22 poena, Vorti de Jong je stao na brojci od 13, a dvocifren je bio i Džesi Edvards sa 12.