27.05.2019

11:30

Hokejaši Finske šampioni su sveta po treći put u svojoj istoriji.

Novi šampioni sveta... Hokejaši Finske

Oni su u velikom finalu bili bolji od Kanade sa 3:1 i to preokretom u poslednjoj trećini (0:1, 1:1, 2:0).

Junak trijumfa Finske bio je kapiten Marko Antila koji je postigao dva gola, dok je jednom strelac bio Hari Pesonen.

Kanađani su poveli u Pragu preko Šeja Tiodora, ali u nastavku nisu imali rešenja za golmana Finske Kevina Lankinena koji je zabeležio 43 odbrane.

Fincima se tako drugi put posrećila Češka, jer su i prethodnu titulu 2011. osvojili na istom mestu. Do prvog zlata su stigli 1995. u Švedskoj

S druge strane, Kanada je ostala na 26 zlatnih medalja, a propustila je priliku da se izjednači sa rekorderom Rusijom.

U meču za bronzanu medalju Rusija je savladala domaću selekciju Češke sa 3:2 u raspucavanju, nakon 2:2 posle regularnih 60 minuta i dodatnih 10 produžetka.

Svetsko prvenstvo 2020. godine igraće se u Švajcarskoj.