ČELSI DOBIO BITKU ZA LIGU ŠAMPIONA: Lester čeka kiks Liverpula!

18.05.2021

21:22

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom stadionu ekipu Lestera rezultatom 2:1 u 37. kolu Premijer lige, i tako ih prestigli u trci za Ligu šampiona.

FK Čelsi

Čelsi je krenuo silovito, poništena su mu dva gola, tačnije Verneru, a čist penal mu nije dosuđen u prvom poluvremenu, pa su plavci čekali na gol do starta drugog poluvremena.

Antonio Ridiger je posle kornera pogodio za 1:0.

Čelsiju je laknulo posle zasluženog vođstva, a onda je u 66. minutu Verner oboren, Din pokazuje na penal, a precizan je Žoržinjo sa 11 metara za 2:0.

Lester se u 76. minutu vratio u meč, Kovačić je napravio veliku grešku, usledila je brza razmena i asistencija Ndidija za Ihenača koji smanjuje rezultat  2:1.

Čelsi ima mnogo više razloga za slave, Liga šampiona je na pragu, dok Lester sada mora da pobedi Totenhem u poslednjem kolu i da se nada kiksu Liverpula.

Iz trke za plasman u Ligu šampiona zvanično su ispali Totenhem i Vest Hem.