(VIDEO) ČEKA SE REAKCIJA AZIJSKIH KLADIONICA: Siti vodio 2:0, pa IZGUBIO od ekipe sa DNA tabele

18.05.2021

20:04

Neverovatna utakmica u pretposlednjem kolu engleske Premijer lige.

Detalj sa meča Brajton - Mančester siti

Mančester siti je poražen od Brajtona u gostima rezultatom 3:2.

"Građanima" nije bilo dovoljno ni to što su imali dva gola prednosti, pa će se u fudbalskim krugovima definitivno pričati o "nečasnim radnjama" kada je reč o ovoj utakmici.

Siti je poveo u drugom minutu preko Ilkaja Gundogana, a već u desetom je ekipa Pepa Gvardiole ostala sa igračem manje, jer je Žoao Kanselo dobio crveni karton.

U trećem minutu drugog poluvremena je prednost gostiju duplirao Fil Foden i tada se činilo da će novi šampion Engleske rutinski privesti meč kraju.

Međutim, samo dva minuta kasnije je Leandro Trosard prepolovio prednost Sitija.

Izjednačenje Brajtonu je doneo Adam Vebster u 72. minutu, a već posle četiri minuta je domaći tim preokrenuo golom Dena Burna.

Mančester sitiju je ovo bio peti poraz u sezoni, a Brajton se ovom pobedom sklonio sa 17. mesta na tabeli i sada zauzima 15. poziciju.