Misteriozni pacijent zbog kojeg je ispražnjen ceo sprat sarajevske bolnice je ŽENA POZNATOG POLITIČARA!

Autor:

Svet

05.11.2018

14:27

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Iako se identitet misterioznog pacijenta, zbog koga je ispažnjeno čitavo odeljenje u sarajevskoj bolnici, drži u tajnosti BiH mediji javljaju da se sumnja da je u tajnosti operisana Sebija Izetbegović, inače direktorka KCUS i supruga Bakira Izetbegovića, aktuelnog predsedavajućeg Predsedništva BiH i predsednika SDA.

RepublikaFoto: Printscreen/YouTube/Radio Sarajevo
Sebija Izetbegović

Pripreme i sama operacija u jednoj od onkoloških sala u Centralnom medicinskom bloku obavljeni su pod posebnim i tajnim merama. U čevrtak oko 15 sati svi zaposleni, uključujući lekare i drugo osoblje tog odeljenja, pušteni su kući.

Na odeljenje su tada stigli dr Dželaludin Junuzović, direktor hirurških disciplina, dr Amela Katica-Mulalić, šefica anestezije, Muvedeta Butmir-Čedić, šefica računovodstva, i glavna sestra Ernela Eminović. Na odeljenje je sigao i jedan lekar plastičar iz Beograda, koji je prisustvovao operaciji, koja je trajala skoro osam sati. Sve to vreme, do jutarnjih sati u petak, odeljenje je bilo pod blokadom!

Pitanje je zašto se krije ime pacijenta, čak i ako je u pitanju Sebija Izetbegović. Jer, iako zdravstveno stanje običnih građana jeste njihova privatna stvar, kod Sebije Izetbegović, kao i ostalih istaknutih javnih ličnosti, to nije slučaj.

Foto: Tanjug/Z. ŽESTIĆ
Bakir Izetbegović

Poznato je da je Sebija Izetbegović pre desetak godina vodila borbu sa karcinom dojke i da je o tome posle govorila u medijima i da je na kraju, kako je potvrdila, pobedila tu opaku bolest. S druge strane, danas o tome Sebija Izetbegović ne govori, a mediji iz BIH ovu temu tajne operacije u državnoj kliničkoj ustanovi izbegavaju i ne pišu o njoj.

Poseban tretman

Takođe, dok se mnogi pacijenti žale na nedostatak kvalitetne usluge u KCUS-u, gde većinu lekova moraju sami kupovati, a u toj ustanovi onkološki pacijenti su čak i protestvovali zbog loših uslova, za neke se može osloboditi čitav sprat klinike, dovesti lekar iz Beograda, osoblje Centra oterati kući i, pored toga, narediti stroga tajnost o njihovom lečenju.

U četvrtak oko 15 sati evakuisani su svi zaposleni s Odeljenja plastične hirurgije Kliničkog centra u Sarajevu, i to nakon što je delatnicima naređeno da ranije napuste radna mesta i odu kućama, piše Dnevni avaz.

Upravo zbog toga je KCUS, koji plaćaju građani BiH, obavezan javnosti da kaže ko je pacijent i po kojem osnovu imao takav, poseban i neviđen tretman, piše "Avaz".

Bolest nije sramota

Jedan od zaposlenih KCUS-a rekao je ranije za "Avaz" da nije etično to što je sa čitavog jednog odeljenja u četvrtak većina lekara i drugog osoblja doslovno oterana ranije kući sa posla.

Tako nešto nikad se nije desilo u KCUS-u, čak ni u vreme dok su se lečili najviši zvaničnici BiH. Sagovornik "Avaza" istakao je da bolest nije sramota i da nije etično da se ljudi uklanjaju sa klinike i posla, kao što se desilo u četvrtak.

- Ne možete u jednoj javnoj ustanovi poput KCUS-a blokirati ceo sprat, i to pod velom tajne. Neverovatno je da se takve stvari dešavaju u civilizovanom svetu - rekao je on.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading