ORILO SE "SRBIJA, SRBIJA": Datunašvili na rukama Štefaneka proslavio ZLATO (VIDEO)

11.10.2021

08:55

Zurab Datunašvili, koji je poreklom iz Gruzije a brani boje Srbije u rvanju, osvojio je titulu prvaka sveta u rvanju u kategoriji do 87 kilograma. I tako ponovo obradovao naciju nako osvajanja bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Tokiju, ranije ove godine.

Veliko slavlje nakon velike pobede

Datunašvili je u finalu savladao Belorusa Maskeviča sa 9:1, a nakon što je osvojio titulu usledilo je veliko slavlje.

Tu se pridružila i delegacija Rvačkog saveza Srbije, ostali članovi naše reprezentacije, ali i legendarni Davor Štefanek, olimpijski šampion u rvanju iz Rija.

Upravo je Štefanek i rvač Perica Dimitrijević na rukama nosili Zuraba nakon osvojene titule.

Šampiona su nosili kroz hodnik uz uzvike "Srbija, Srbija".

Podsetimo se, Zurab za Srbiju inače nastupa od 2020. godine, nakon što je zbog sukoba sa gruzijskom rvačkom federacijom odlučio da napusti svoju matičnu reprezentaciju, nakon što ga je predsednik Rvačkog saveza Gruzije udario šipkom u glavu.