SVETSKO PRVENSTVO - DEVETI DAN: Portugal slomio Urugvaj i otišao u osminu finala!

28.11.2022

07:45 >> 21:59

Na programu je deveti dan Svetskog prvenstva u Kataru, a sve najznačajnije možete pratiti na portalu Republika.rs.

Kristijano Ronaldo i Matijas Oliveira u duelu

Jako zanimljivo bilo je osmog dana Svetskog prvenstva.

Kostarika je iznenadila Japan, savladala ovu reprezentaciju sa 1:0 i zakomplikovala situaciju u toj grupi, Maroko je održao čas fudbala indisponiranim Belgijancima i pobedio rezultatom 2:0, Kanada nije uspela da pruži veći otpor Hrvatskoj pa je poražena sa 4:1, a Španci i Nemci su odigrali nerešeno, 1:1.

Sve oči sportske javnosti u Srbiji devetog dana takmičenja biće okrenute na meč u kom će "Orlovi" od 11 časova igrati protiv Kameruna. U istoj grupi, samo od 17 časova, Brazil će igrati protiv Švajcarske, a na programu su i dve utakmice grupe H gde će se sastati Južna Koreja i Gana (14 časova) odnosno Portugal i Urugvaj (20 časova).

Sva dešavanja možete pratiti putem lajv-bloga na portalu Republika.rs.

Svetsko prvenstvo, deveti dan:

Tok meča Portugal - Urugvaj 1:0 (0:0)

Kraj meča i pobeda Portugala za plasman u osminu finala.

90 + 3. minut - GOOOOOL - Portugal vodi sa 2:0. Bruno rutinski pogađa.

90. minut - Posle pregleda VAR tehnologije sudija Alireza Fagani dosudio je penal za Portugal, zbog igranja rukom Himeneza.

79. minut - Sada i De Araskaeta promašuje.

78. minut - Neverovatan promašaj Luisa Suareza, a bio je udaljen samo par metara od Koštinog gola.

75. minut - Stativa Urugvaja, sjajno je šutirao Maksi Gomez, ali nije imao sreće..

54. minut - GOOOOOL - Portugal vodi sa 1:0. Bruno je sjajno centrirao, a Ronaldo je, možda, zakačio loptu koja je završila u mreži Urugvaja. Na kraju je pogodak pripisan akutelnom fudbaleru Mančester junajteda, Brunu Fernandešu.

52. minut - Feliks propušta dobru priliku za Portugal, možda i najbolju na meču za svoj tim.

46. minut - Počeo je drugi deo igra na najvećem katarskom fudbalskom zdanju.

Poluvreme na Lusail stadionu, Portugal je imao inicijativu, ali nije stvorio nijednu veliku priliku.

41. minut - Nuno Mendeš se povredio i u suzama napustio teren.

32. minut - Fantastičan solo prodor Rodriga Bentankura. Prošao je šumu igrača Portugala fudbaler Totenhema, ali mu je udarac zaustavio Diogo Kosta.

15. minuta - Urugvaj je imao najveću priliku u dosadašnjem toku meča.

1. minut - Krenuo je derbi grup H.

Tok meča Brazil - Švajcarska 1:0 (0:0)

Kraj meča, Brazil je došao do velike pobede koja ide u korist i Srbiji.

83. minut - GOOOOL! Kazemiro postiže sjajan gol, Brazil vodi sa 1:0.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Poluvreme, nismo videli šanse ni golove, pa je trenutan rezultat 0:0.

1. minut - Počeo je susret u grupi G!

Tok meča, Gana - Južna Koreja 3:2 (2:0)

Kraj! Gana je pobedila rezultatom 3:2!

Nadoknada će se igrati deset minuta, a trenutno traje opsada gola Gane.

68. minut - GOL! Gana opet vodi, a mrežu je drugi put na meču zatresao Kudus.

61. minut - GOL! Korejci dolaze do izjednačenja! Opet je Čo strelac.

58. minut - GOL! Južna Koreja smanjuje na 2:1, a gol je dao Gju-Sung Čo.

Počeo je drugi deo meča.

Poluvreme! Gana ima dva gola prednosti.

34. minut - GOL! Gana vodi 2:0! Pogodak je postigao Muhamed Kudus.

24. minut - GOL! Gana vodi, a strelac je Mohamed Salisu.

20. minut - Azijska selekcija ima inicijativu od početka, ali bez konkretne prilike za gol.

Počela je utakmica između Gane i Južne Koreje.

Sledi duel grupe H između Gane i Južne Koreje. Poznati su sastavi za ovu utakmicu:

Srbija - Kamerun 3:3

Sva dešavanja pre, za vreme i posle utakmice Srbija - Kamerun mogli ste pratiti OVDE.

09:00 - Srba je sve više!

Navijači Srbije

08:45 - Naši navijači okupirali su Dohu!

Navijači Srbije pred meč protiv Kameruna

07:45 - Navijači Srbije polako, ali sigurno, okupljaju se u Dohi. Jasno je da će "Orlovi" imati veliku podršku i protiv Kameruna.

Navijači Srbije se spremaju za meč protiv Kameruna

Navijač "Orlova"

07:40 - Srbija će biti kompletna protiv Kameruna. Potencijalan sastav "Orlova" pogledajte OVDE. Selektor Dragan Stojković Piksi optimista je pred ovu utakmicu:

Raduje me da ću hladne glave moći da odaberem tim, što nije bio slučaj protiv Brazila. Najgore za trenera je da vam tim sastavljaju doktori. Nadam se da je to prošlo. Ovog puta će svi igrači biti u konkurenciji za tim. I Kostić i Vlahović, Mitrović, Veljković, Ilić... U daleko su boljoj poziciji - istakao je Piksi, pa dodao:

Dragan Stojković Piksi

- Moguće je da ćemo igrati sa dva špica. Da pričam dan pre meča o tome, bilo bi, ne neozbiljno, već to nije praksa. Nijedan trener vam to neće reći. Svakako da postoji opcija i da počnemo sa počnemo sa jednim, pa da završimo sa dvojicom špiceva, ili obrnuto, da završimo sa klasičnim napadačem. Iako svi moraju da učestvuju i u napadu i u odbrani. To je potpuno jasno svima.

07:35 - Gde možete gledati utakmicu Srbija - Kamerun? Više informacija pronađite OVDE.