BORJAN NIJE MOGAO SAM: Hrvatska dala četiri KOMADA i eliminisala Kanadu sa Mundijala!

27.11.2022

18:57

Vicešampion sveta stigao do prve pobede u Kataru.

Fudbaleri Hrvatske savladali su Kanadu sa 4:1 u okviru 2. kola Svetskog prvenstva u Kataru.

Ovim trijumfom Vatreni su stigli do prve pozicije, imaju četiri boda kao i Maroko, ali bolju gol razliku, Belgija je trećeplasirana sa bodom manje. Sa druge strane, Kanada je druga reprezentacija na ovom šampionatu koja je eliminisana (posle Katara), pošto posle dve utakmice nema niti jedan bod.

Utakmica je krenula fantastično za reprezentaciju Kanade. Sevnuo je sjajni napad severnoameričke reprezentacije, Tadžon Bjukenan je fantastično centrirao, a Alfonso Dejvis je glavom savladao nemoćnog Dominika Livakovića.

Hrvatska je posle ovog gola narednih 15-ak minuta bila grogirana i nije mogla da dođe do igre, dok su Kanađani opasno napadali, ali nisu uspeli da upute neki udarac ka golu Livakovića.

Ipak, kako je vreme odmicalo izabranici Zlatka Dalića bili su sve bolji.

U 26. minutu Andrej Kramarić uspeo je da savlada Borjana, ali je pogodak opravdano poništen zbog ofsajda u kojem se našao asistent Marko Livaja.

Devet minuta kasnije napadač Hajduka iz Splita opasno je zapretio, ali je golman Crvene zvezde sjajno odbranio udarac.

Šezdesetak sekundi kasnije, spasa nije bilo za Kanadu. Ivan Perišić je prelepo pronašao Kramarića, koji je preciznim udarcem pronašao put do mreže.

Nisu se zaustavljali vicešampioni sveta, pa su ubrzo došli do totalnog preokreta. Livaja je hirurški preciznim udarcem sa nekih 20-ak metara savladao i ovog puta nemoćnog Borjana.

Milan Borjan nije mogao sve da odbrani

Kanada je dobro otvorila drugi deo igre, Osorio je u 49. minutu snažno tukao, ali je zamalo bio neprecizan. To je bio tek drugi udarac Kanađana na meču.

Kramarić je nedugo kasnije mogao do drugog kola, ali ga je u tome sprečio još jednom izuzetni Borjan.

U 56. minutu ponovo su pripretili Kanađani, ali je ovog puta Livaković vrhovima prstiju uspeo da sačuva svoj gol.

Andrej Kramarić u 70. minutu postiže drugi gol na utakmici i rešava pitanje pobednika.
Mogli su Hrvati i do četvrtog gola, ali je čudesni Milan Borjan u jednom napadu dva puta zaustavio udarce Vatrenih.

Do kraja meča posle velike greške Kanade, konačnih 4:1 postavio je Lovro Majer.

Kapiten Crvene zvezde Milan Borjan bio je jedan od najboljih u reprezentaciji Kanade i sačuvao je svoj tim pravog rezultatskog brodoloma.