VOŽDOVAC SMRTONOSAN U KONTRI: "Zmajevi" preko stranaca do trijumfa na "krovu"

30.08.2021

21:09

Odigrana su još dva meča Linglong SUperlige Srbije.

Fudbaleri Voždovca

Proleter iz Novog Sada i kragujevački Radnički 1923 remizirali su 1:1, dok je Voždovac pobedio Kolubaru 2:0 na "Krovu".

Što se tiče duela u Novom Sadu, do gola su prvo došli domaćini. Strelac je bio Dušan Joković u 14. minutu.

Izjednačenje i konačan rezultat doneo je u 68. minutu veteran Marko Mirić četvrtim golom u sezoni.

Na tabeli Radnički zauzima 10. mesto sa osam poena, dok je Proleter trenutno 13. sa tri boda manje.

Voždovac je maksimalno iskoristio kontranapade, prepustivši Kolubaru posed lopte. Prednjačio je Litvanac Justas Lasickas, strelac za 1:0 u 21. minutu. Dupliranu prednost je obezbedio crnogorski fudbaler Nikola Vujnović u 42. minutu.

"Zmajevi" su nanizali tri pobede i sa 12 bodova su peti, Kolubara je sa sedam kola prikupila isti broj bodova.